Zavřít reklamu

Operační systém Apple iOS s pořadovým číslem 7 tvoří téměř 52 % ze všech iOS systémů, které jsou v současné době používány v Severní Americe. Nejnovější verze iOS nastartovala solidně, dle jedné ze studií používá pouze týden po uvedení do provozu více než polovina severní Ameriky právě tuto verzi iOS s číslem 7 a velkými změnami.

51,8 % zařízení se systémem iOS ve Spojených státech a v Kanadě nyní pochází z iPhonů, iPadů a iPodů s iOS 7. Tyto údaje pochází z online reklamní sítě Chitika. Od poslední uveřejněné zprávy před pěti dny je to skok o 20 procentních bodů.

Před oficiálním spuštěním iOS 7 představoval počet uživatelů beta verze méně, než jedno procento v celé severoamerické distribuci. Od jeho vydání uživatelé snadno nainstalovali aktualizaci, i díky informacím o zvýšení ochrany díky bezpečnostním prvkům updatu.

Pouhých 24 hodin po zahájení možnosti stahování iOS 7 si jej v Severní Americe nainstalovalo něco přes 18 % uživatelů a v rámci dalšího dne se tento odhad vyšplhal na 32 %. Rychlost počtu instalací tak překonala loňské stahování iOS 6, tam se podařilo třiceti procentní hranici stahování překonat až za tři dny. Teprve v únoru tohoto roku iOS 6 překonal 83% hranici stažení.

Nejnovější iOS 7 je funkční na tři roky starém iPhonu 4 a novějších generacích, dále na iPodu touch a iPadech od druhé generace výše.

Zjištění společnosti Chitika jsou v souladu s predikcí Apple při uvádění nových iPhonů na keynote. Už tehdy Tim Cook vychvaloval blížící se počet zařízení s iOS k 700 milionům a poznamenal, ze iOS 7 by se mohl stát prakticky přes noc nejpopulárnějším mobilním operačním systémem všech dob.

Poznámka redakce:

Podívali jsme se na statistiky návštěvnosti magazínu jablickar.cz podle operačních systémů a můžeme je tedy porovnat s americkými čísly:

Období

Počet přístupů z iOS

Z toho iOS 7

Zastoupení v %

Za první den

12 586

2 234

17,7 %

Za dva dny

26 747

12 428

46,5 %

Za týden

68 296

46 042

67,4 %

Zajímavostí je, že týden před uvolněním aktualizace se objevily zařízení s iOS 7.0.2 a dokonce i zatím neuvedená verze 7.0.3.

Zdroj: AppleInsider.com

.