Zavřít reklamu

Čas od času vám na stránkách Jablíčkáře představíme buďto aplikaci, kterou Apple nabízí na hlavní stránce svého App Storu, nebo aplikaci, která nás zkrátka z jakéhokoli důvodu zaujala. Dnes se blíže podíváme na mobilní verzi webového prohlížeče Ecosia.

V App Storu můžeme najít celou řadu různých webových prohlížečů pro iPhone, přičemž každý z nich klade důraz na jiné funkce a vlastnosti. Jedním z browserů, které si můžete nainstalovat na váš jablečný smartphone, je Ecosia – „zelený“ prohlížeč, jehož tvůrcům jde zejména o přírodu. Výdělek, který jim plyne z reklam, totiž investují do obnovy zeleně na planetě Zemi. Zjednodušeně by se tedy dalo říci, že používáním tohoto prohlížeče přispíváte k lepšímu klimatu. To ale samozřejmě není jediná skvělá vlastnost, kterou se Ecosia může pochlubit. Nabízí také spoustu skvělých funkcí pro práci s internetem.

Další pozitivní vlastností tohoto prohlížeče je soukromí. Tvůrci prohlížeče Ecosia zdůrazňují, že vaše data neprodávají za účelem reklamy třetím stranám, a že veškeré vaše vyhledávání probíhá šifrovaně. Ecosia nabízí také vlastní blokátor obsahu, samozřejmostí je také podpora tmavého režimu. Stejně jako u ostatních prohlížečů je také součástí Ecosie historie prohlížení, seznam četby, přehled stahování a záložky, stejně jako možnost anonymního prohlížení. V prohlížeči můžete také aktivovat blokování obrázků, přepnout do režimu čtečky nebo sledovat, jaký pozitivní dopad na přírodu mělo vaše procházení internetu. Používání prohlížeče Ecosia v prostředí operačního systému iOS bylo pohodlné, prohlížeč funguje rychle, spolehlivě a bez problémů.

Prohlížeč Ecosia stáhnete bezplatně zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.