Zavřít reklamu

Každý den vám v této rubrice přineseme podrobnější pohled na vybranou aplikaci, která nás právě zaujala. Najdete zde aplikace pro produktivitu, kreativitu, utility, ale také třeba hry. Nebude se vždy nutně jednat o nejžhavější novinku, naším cílem je především vyzdvihnout aplikace, o nichž si myslíme, že stojí za pozornost. Dnes vám představíme webový prohlížeč Opera.

Mezi nejoblíbenější webové prohlížeče patří u majitelů Maců většinou Chrome a Safari. Kromě této oblíbené dvojky je ale na trhu ještě prohlížeč Opera – neprávem přehlížený nástroj, nabízející překvapivě širokou škálu funkcí pro co nejpohodlnější, nejrychlejší a nejbezpečnější prohlížení webu.

Mezi největší výhody Opery pro Mac patří bohatá nabídka vestavěných užitečných funkcí, jako je integrace messengerů (WhatsApp, Facebook Messenger), blokátor obsahu nebo třeba funkce úspory baterie. Komu vestavěné funkce nestačí, může si vybrat ze široké nabídky rozšíření v softwarovém obchodě Opery.

Prohlížeč lze snadno přepnout do tmavého režimu a jeho prvky přizpůsobit tak, aby vás při prohlížení webu nic nerušilo. Opera nabízí možnost aktivace VPN, odesílání požadavku “Do Not Track”, možnost zrcadlení obsahu přes Google Chromecast nebo třeba možnost přehrávání v režimu “Picture in Picture”. Nastavení veškerých zmíněných funkcí je v Opeře  jednoduché, rychlé a skvěle intuitivní. Ovládání prohlížeče si můžete za pomoci klávesových zkratek přizpůsobit na míru vašim potřebám. Pokud často nakupujete na zahraničních serverech, určitě oceníte funkci automatického převodu měn při výběru textu. Opera je také ideálním prohlížečem pro případ, kdy váš Mac není připojen ke zdroji napájení – díky funkci úspory dokáže významně prodloužit životnost baterie vašeho Macu.

Opera macOS Jablickar
.