Zavřít reklamu

Aplikací pro tvorbu seznamů všeho druhu je doslova plný App Store. Každá nabízí jiné funkce, jiný design, a všechny o sobě shodně tvrdí, že jsou ty nejlepší a nejchytřejší. Pro účely dnešního článku jsme se za vás rozhodli vyzkoušet aplikaci, která má chytrost přímo v názvu. Jak se nám Chytrý nákupní seznam Listonic líbí?

Vzhled

S aplikací Listonic můžete začít pracovat okamžitě – není nezbytně zapotřebí žádná registrace ani přihlašování. V pravé části domovské stránky aplikace se nachází modré tlačítko se symbolem “+” pro vytvoření nákupního seznamu, na liště ve spodní části displeje najdete tlačítka pro přechod do nastavení a pro návrat zpět. V levém horním rohu najdete tlačítko pro registraci / přihlášení (aplikace podporuje funkci Sign in with Apple), v pravém horním rohu se pak nachází odkaz pro aktivaci prémiové verze bez reklam a s neomezeným přístupem ke všem funkcím.

Funkce

Primární funkce aplikace Listonic je jasná – tvorba nákupních (případně jiných) seznamů. Položky můžete přidávat buďto z přednastaveného seznamu, nebo je zadávat ručně. V seznamu můžete upravit řazení položek, k jednotlivým položkám můžete také přidávat ceny. Seznamy můžete také sdílet s ostatními uživateli, při spolupráci na seznamu si můžete aktivovat notifikace. Listonic také umožňuje aktivaci neustále zapnuté obrazovky, abyste v průběhu nakupování nemuseli neustále odemykat svůj iPhone.

Závěrem

U aplikací typu Listonic toho vlastně nelze moc vymyslet. Ke svému účelu – tedy tvorbě a sdílení seznamů – slouží skvěle. Nabízí sympatické funkce v podobě možnosti přidání cen nebo nastavení neustále zapnuté obrazovky, snadno se ovládá, pracuje rychle a spolehlivě, reklamy v neplacené verzi nejsou nijak rušivé. Z aplikace bohužel nijak nevyplývá, jaké další bonusy kromě absence reklam přináší prémiová verze. Ta vás vyjde na 29 korun měsíčně, 229 korun ročně nebo 399 korun doživotně. Listonic může sloužit jako alternativa zaniklého Wunderlistu (pro ty, kterým nevyhovuje ToDo), stoprocentně ho ale nenahradí. Aplikace je multiplatformní a můžete si v ní nastavit češtinu.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více