Zavřít reklamu

Již na podzim se majitelé iPhonů a Apple Watch dočkají zbrusu nové funkce pro sledování spánku. Pokud vás ale její popis nijak neoslovil a poohlížíte se spíše po aplikaci, která vám pomůže s usnutím, meditací či soustředěním, můžete vyzkoušet jednoduchou Sleep by Max Richter, kterou vám představíme v našem dnešním článku.

Vzhled

Design aplikace Sleep je jednoduchý, elegantní a velice dobře vypadající. Po prvním spuštění vám aplikace nabídne možnost propojení s vaším účtem na Spotify nebo v Apple Music a možnost aktivace notifikací. Po tomto nastavení vás uvítá obrazovka, na které budete moci zvolit buďto spánek, meditaci, nebo zahájení soustředění. V pravém horním rohu displeje se pak nachází nenápadná ikonka kroužku – po klepnutí na ni budete moci provést nastavení vzhledu a funkcí aplikace včetně usínání nebo probouzení za zvuků hudby. Po klepnutí na položky Sleep, Meditate nebo Focus se vám zobrazí přizpůsobitelná časomíra, po jejím spuštění bude zahájena animace s doprovodnou hudbou.

Funkce

Aplikace Sleep by Max Richter nabízí jednoduché funkce a snadné ovládání. Není potřeba se zdlouhavě proklikávat k jednotlivým funkcím – klepnutím na vybranou položku zahájíte usínání, meditaci nebo dobu, po kterou se potřebujete soustředit. Po celou dobu vás na obrazovce budou doprovázet lákavě vypadající záběry vesmíru, přehrávání můžete kdykoliv pozastavit klepnutím na tlačítko pro pauzu ve středu dolní části obrazovky, případně ze “sezení” odejít klepnutím na šipku v levém dolním rohu. Aplikace je kompatibilní s AirPlay, takže klepnutím na příslušnou ikonku můžete zahájit přehrávání třeba na vaší Apple TV. V nastavení můžete aktivovat postupné snižování hlasitosti při usínání nebo naopak zvyšování hlasitosti při probouzení, nastavení vokálního doprovodu nebo přizpůsobení animací planet. Součástí aplikace je také deník, ve kterém získáte přehled o délce a počtu absolvovaných “sezení”.

Závěrem

Aplikace Sleep by Max Richer potěší zejména ty, kteří zrovna neholdují hlasově řízeným meditacím a preferují jednoduchost. Vyzkoušet by ji rozhodně měli i příznivci Richterovy hudební tvorby. Aplikace je zcela bezplatná, bez předplatného, nákupů v aplikaci a bez reklam. Pokud se vám tvorba Maxe Richtera líbí, může se pro vás Sleep stát příjemným a užitečným společníkem pro usínání, meditaci nebo každodenní práci.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.