Zavřít reklamu

Každý z nás prakticky denně využívá nativní aplikaci Kontakty, do které se dá dostat také skrze aplikaci Telefon. Kontakty slouží se shromažďování veškerých vizitek lidí, se kterými jste nějakým způsobem v kontaktu. Už dávno se do těchto vizitek nevypisuje pouze jméno a telefonní číslo, ale například také e-mail, adresa, název firmy a mnoho dalších užitečných informací, které se mohou někdy hodit. Co se týče nativní aplikace Kontakty, tak ta se v posledních letech nedočkala prakticky žádných změn, což byla škoda. Dobrou zprávou ale je, že v iOS 16 si to Apple uvědomil a a přišel s hned několika vylepšeními, které stojí za to – na našem magazínu se jim samozřejmě postupně věnujeme.

Jak na iPhone vytvořit seznam kontaktů

Jednou z hlavních novinek, které jsme se dočkali v nativní aplikaci Kontakty z iOS 16, je rozhodně možnost pro vytvoření seznamů kontaktů. Tyto seznamy lze využít pro jednoduchou organizaci skupin kontaktů a můžete díky nim například rozdělit pracovní kontakty od těch osobních apod. Seznamů si můžete vytvořit prakticky kolik chcete a je pouze na vás, které kontakty do nich umístíte. Pro vytvoření nového seznamu stačí postupovat následujícím způsobem:

  • Prvně na vašem iPhonu otevřete nativní aplikaci Kontakty.
    • Případně můžete otevřít aplikaci Telefon a dole se do sekce Kontakty přesunout.
  • Jakmile tak učiníte, stiskněte v levém horním rohu tlačítko < Seznamy.
  • Tímto se ocitnete v sekci s veškerými dostupnými seznamy kontaktů.
  • Zde poté v pravém horním rohu klepněte na tlačítko Přidat seznam.
  • Pak si vyberte, pro který účet chcete seznam vytvořit.
  • Nakonec už si jen nastavte název seznamu a stiskněte na Hotovo.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na vašem iPhonu vytvořit seznam kontaktů. Jakmile seznam vytvoříte, tak do něj můžete ihned přidat kontakty, a to buď s využitím výzvy, anebo stisknutím ikony + v horní části obrazovky. Případně můžete kontakt také jednoduše chytit a do seznamu ho přesunout. Celému seznamu kontaktů pak můžete třeba hromadně napsat zprávu nebo e-mail, anebo třeba seznam exportovat – stačí na něm podržet prst a zvolit příslušnou možnost.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.