Zavřít reklamu

Po příchodu operačního systému iOS 14 získaly na popularitě aplikace, které uživatelům pomáhají s tvorbou widgetů na plochu jejich iPhonu. Jednou z těchto aplikací je MemoWidget, kterou si představíme v dnešním článku. S pomocí MemoWidget můžete pro plochu svého iPhonu vytvářet widgety s vlastním textem – ať už se jedná o poznámky, připomínky, nebo třeba vaše oblíbené citáty.

Vzhled

Aplikace MemoWidget vás hned po svém spuštění nasměruje na hlavní obrazovku. V jejím pravém dolním rohu najdete tlačítko pro přidání nové připomínky. Vpravo nahoře se nachází tlačítko pro přechod do nastavení zobrazení, v levém horním rohu najdete tlačítko pro tvorbu nového widgetu. V přehledu widgetů si pak můžete přizpůsobit jejich zobrazení (do sloupců, karet) a nastavit parametry řazení (podle data vytvoření, data úpravy nebo podle abecedy).

Funkce

Jak název napovídá, slouží aplikace MemoWidget k přehlednému umisťování nejrůznějších poznámek, připomínek a seznamů na plochu iPhonu ve formě widgetu. Na pozadí widgetů můžete použít i fotografie z galerie vašeho iPhonu, případně si vzhled widgetu přizpůsobit za pomoci různých barev, vzorů či přechodů, nebo použít některou z přednastavených fotek (MemoWidget umožňuje použít na pozadí widgetů volně dostupné kvalitní fotografie z platformy Unsplash). Aplikace bohužel nenabízí volbu přizpůsobení vzhledu písma – v nabídce je pouze jeden standardní font a velikost, pro základní potřeby ale bohatě postačí.

Závěrem

MemoWidget je užitečná, jednoduchá aplikace pro ty, kteří si na displej svého iPhonu chtějí umístit widgety s poznámkami nebo fotografiemi. Aplikace je ke stažení zcela zdarma, bez nákupů v aplikaci. MemoWidget obsahuje reklamy – na liště ve spodní části displeje se zobrazuje malý reklamní banner, čas od času se objeví reklama přes celý displej, toto zobrazení ale není příliš časté a reklamu lze rychle vypnout.

.