Zavřít reklamu

Čas od času vám na stránkách Jablíčkáře představíme buďto aplikaci, kterou Apple nabízí na hlavní stránce svého App Storu, nebo aplikaci, která nás zkrátka z jakéhokoli důvodu zaujala. Dnes se blíže podíváme na aplikaci Radio Garden Live pro poslech rádiových stanic z celého světa.

Poslech nejrůznějších rádiových stanic se u spousty lidí těší opravdu velké oblibě. Ti, kteří holdují tomuto koníčku, mají s rozmachem moderních technologií a internetu v tomto směru čím dál větší možnosti. K poslechu všech možných rádií můžete využít také spoustu různých aplikací, které nabízí iOS App Store – jednou z těchto aplikací je například Radio Garden Live. Díky aplikaci Radio Garden Live můžete prakticky kdykoliv a odkudkoliv naladit jakoukoliv rádiovou stanici z libovolného místa na světě. V nabídce je živé vysílání z doslova tisícovek stanic.

Uživatelské rozhraní aplikaci Radio Garden Live je jednoduché, přehledné, a k výběru stanic dochází prostřednictvím práce s interaktivním glóbem. Na virtuální zeměkouli si můžete všimnout zelených teček – ty symbolizují města, ze kterých jednotlivé stanice vysílají. Pro poslech vybrané stanice stačí zkrátka jen klepnout na zelenou tečku. K dispozici je ale samozřejmě také možnost výběru z tradičního seznamu, stejně jako možnost manuálního vyhledávání. Vybrané stanice si můžete ukládat do seznamu oblíbených, poslech rádia je možný i na pozadí. Aplikace Radio Garden Live je zjevně tvořená nadšenci a pro nadšence. Všechny její funkce máte k dispozici bez nutnosti jakékoliv platby, pokud byste ale chtěli odstranit reklamy (v aplikaci, nikoliv ve vysílání, které tvůrci aplikace pochopitelně nemohou nijak ovlivnit) a zároveň podpořit vývojáře, zaplatíte jednorázově 79 korun.

Aplikaci Radio Garden Live stáhnete bezplatně zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Někde jsem tu viděla pár komentářů, které upozorňovaly na chyby v článku. Žádný z nich tu není a článek je pořád stejný. Proč? Nějak nechápu tu cenzuru, pokud tam nikdo nikoho neuráží a jen pomáhá. Co je tedy špatně?

    Rádio v dnešní době už dávno není takové rádio, které tady bylo před 10 lety. Nikde se nemluví o FM rádiu, ale o moderním rádiu, které nabízí například i Apple v rámci Apple Music, popřípadě Spotify. Rozhodně se tedy nejedná o nějakou chybu ve článku. To, že někteří jedinci nejsou schopni přijmout pokrok a smířit se s tím, že rádiem se už dávno neoznačuje FM rádio, bohužel nemůžeme ovlivnit. Komentáře byly smazány, protože obsahovaly nepravdivé informace.

    Sorry Pavle, ale tady si lžeš do kapsy. Chápu, že jsi dítě digitálního věku a o rádiových vlnách už víš jen z vyprávění, ale v autě máš pořád ještě rádio, které jede na obyčejném FM a AM. Oba komentáře jsem tu předtím taky viděl, nikoho neurážely a byly naprosto pravdivé. Pokud se v článku píše o ladění rádia, tak ruku na srdce – internetové rádio se neladí. Před pár dny jsem měl pocit, že začínáš mít ke zdejším čtenářům trochu kladnější vztah a jsi otevřený diskuzi, ale to byla asi jen chvilková slabost a už jedeš zase ve starých kolejích. Pravdu máš jen ty, žádná diskuze se nevede a kdo s tím nesouhlasí, toho mažeš. Až budeš mít pod každým článkem takovou diskuzi jako má např. 9to5Mac, pak se můžeš považovat za úspěšného šéfredaktora. Ale k tomu ty rozhodně nesměřuješ.

celý text

Čtěte více.