Zavřít reklamu

Místo používání aplikace nutnost nejdříve odklepnout okno vybízející k jejímu ohodnocení v App Storu – této kontraproduktivní taktice chce Apple zabránit způsobem efektivním pro obě strany.

V tomto týdnu se změnila pravidla schvalování aplikací do App Storu, přičemž z pohledu uživatele je nejvýraznější změnou regulace zobrazování výzev k hodnocení. Aplikace už nebudou moci výzvy zobrazovat kdykoliv a jakkoliv. Přesněji řečeno, budou to moci učinit třikrát za rok a pouze prostřednictvím okna s výzvou vytvořeného Applem.

Vlastní okno s výzvou k hodnocení, které k ohodnocení nevyžaduje opustit aplikaci, vzniklo už před několika měsíci, až nyní se ale stane jediným akceptovaným řešením. Jak dlouho bude přechod na okna Applu trvat, zatím není jasné.

Výzva u jedné aplikace se dále bude moci zobrazit pouze třikrát za rok bez ohledu na počet vydaných aktualizací aplikace a co je snad nejpodstatnější, jakmile uživatel aplikaci ohodnotí, výzvu už nikdy znovu neuvidí. Pokud někteří uživatelé i tento stav shledají problematickým, zobrazování výzev budou moci zcela zakázat v nastavení daného iOS zařízení.

Nová pravidla by měla být výhodná jak pro uživatele, tak pro vývojáře. Ti totiž nebudou moci uživatele vyzýváním k hodnocení otravovat a díky možnosti aplikaci ohodnotit bez jejího opuštění se možná dočkají i většího počtu hodnocení.

Jeden z důvodů, proč měli vývojáři tendenci uživatele znovu a znovu žádat o hodnocení, vychází ze samotného fungování App Storu. V něm se totiž hodnocení po každé aktualizaci aplikace resetovala. To by ovšem dávalo smysl jen pokud by uživatelé byli ochotni neustále hodnotit znovu a znovu, což pro většinu neplatí. V novém App Storu v iOS 11 tak budou vývojáři moci uchovat hodnocení i po aktualizaci a resetovat je třeba jen po těch výraznějších.

Co se pak týče psaných recenzí, k jejichž zadání bude i v iOS 11 nutné navštívit App Store, uživatelé je budou moci upravovat a vývojáři na ně budou schopni stejným způsobem reagovat. Každý uživatel bude moci napsat jednu recenzi, k níž bude vývojář moci přidat jednu reakci.

Zdroj: The Verge, Daring Fireball
.