Zavřít reklamu

iPad mini čekají relativně velké změny. Tedy alespoň tomu napovídají nejrůznější spekulace a úniky, které se v posledních týdnech šíří neuvěřitelnou rychlostí. Obecně se traduje o nasazení výkonnějšího čipu, avšak otazníky stále visí nad designem produktu. Hodně lidí se každopádně přiklání na stranu, že se tento drobeček dočká stejné změny kabátu, s jakou přišel loni iPad Air. To ostatně i nyní potvrdil analytik zaměřující se na displeje Ross Young.

Podle jeho slov šestá generace iPadu mini přijde se zásadní změnou, kdy nabídne displej takřka přes celou obrazovku. Zároveň tedy dojde k odstranění Home buttonu a zúžení bočních rámečků, díky čemuž se dočkáme 8,3″ obrazovky namísto dosavadní 7,9″. Podobné predikce již dříve nabídl respektovaný analytik Ming-Chi Kuo, podle kterého bude úhlopříčka displeje mezi 8,5″ až 9″.

K němu se přidal i Mark Gurman z Bloombergu. Ten zase potvrdil příchod větší obrazovky a menších rámečků. Stále ale není jisté, jak tomu vlastně bude se zmiňovaným Home buttonem. Drtivá většina úniků však jasně poukazuje, že by Apple mohl vsadit na stejnou kartu, se kterou se předvedl v případě zmiňovaného iPadu Air 4. generace. V takovém případě by se technologie Touch ID přesunula do zapínacího tlačítka.

iPad mini render
Zdroj: frontpagetech.com

Zároveň se ještě objevily různé spekulace o novém čipu. Někteří totiž hovoří o nasazení čipu A14 Bionic, který se nachází například v řadě iPhone 12, zatímco druzí se spíše přiklánějí k variantě s A15 Bionic. Ten by se měl poprvé představit v letošních iPhonech 13. Nadále se od iPadu mini očekává přechod na USB-C namísto Lightningu, příchod Smart Connectoru a dokonce se objevily i zmínky o mini-LED displeji. S tím již dávno přišel Ming-Chi Kuo, který příchod takového produktu odhadoval na rok 2020, což se ve finále samozřejmě nestalo. V minulém týdnu pak zpráva z DigiTimes potvrdila příchod technologie mini-LED, každopádně vzápětí byla novinka vyvrácena analytikem jménem Ross Young.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více