Zavřít reklamu

Mezi jablíčkáři se stále více hovoří o příchodu již šesté generace iPadu mini. Ten by se měl pravděpodobně ukázat ještě během letošního roku, přičemž nabídne spoustu zajímavých novinek. Podle nejnovější zprávy portálu DigiTimes se dokonce Apple chystá tohoto drobečka osadit mini-LED displejem, čímž značně zvýší kvalitu zobrazení obsahu. Narozdíl od klasického LCD by tak obrazovka nabídla podstatně vyšší jas, lepší kontrast a lepší zobrazení černé barvy.

Takto by iPad mini mohl vypadat:

Firma Radiant Optoelectronics by v třetím čtvrtletí letošního roku měla začít Applu dodávat potřebné komponenty, které budou určeny pro mini-LED displeje pro nadcházející MacBooky Pro a iPady mini. Největší odbyt těchto součástek se pak odhaduje na čtvrté čtvrtletí roku 2021, zmiňuje portál s odvoláním na zdroje z dodavatelského řetězce. O příchodu iPadu mini s mini-LED displejem navíc neslyšíme poprvé. Již dříve tohle předpovídal respektovaný analytik Ming-Chi Kuo, který se ale lehce spletl. Původně totiž zmínil, že takovéto zařízení přijde v průběhu roku 2020, což se ve finále nestalo. To ale neznamená, že nemohlo dojít například k odsunutí. Gigant z Cupertina totiž postupně přechází na tuto technologii. Jako první se dočkal letošní 12,9″ iPad Pro a následovat by již brzy měl 14″ a 16″ MacBook Pro.

iPad mini render

Podle nejrůznějších zdrojů by iPad mini 6. generace nadále měl nabídnout výraznou změnu designu, kdy se přiblíží podobě iPadu Air (2020). O jeho bezchybný chod se pak postará čip Apple A15, který se nejprve představí v letošním iPhonu 13, a dočkat bychom se zároveň mohli i Smart Connectoru pro komfortní připojení příslušenství. Nadále se hovoří o nasazení USB-C konektoru, lepších reproduktorů a podpoře pro doposud nevydanou, menší Apple Pencil.

.