Zavřít reklamu

V minulém týdnu jsme vás informovali o nejnovější predikci portálu DigiTimes, podle kterého se iPad mini 6. generace dočká mini-LED displeje. Tímto by se měla znatelně pozvednout kvalita zobrazení obsahu, přičemž dodání samotných obrazovek zajistí společnost Radiant Optoelectronics. Je ale možné, že ve finále tomu bude úplně jinak. Na zprávu od DigiTimes zareagoval analytik zaměřující se na svět displejů, Ross Young, podle kterého letošní nejmenší jablečný tablet mini-LED displej nenabídne.

Povedený render iPadu mini 6. generace:

Young se údajně přímo spojil s firmou Radiant Optoelectronics, podle čehož usuzuje, že původní zpráva není pravdivá. Zároveň je ale nutné doplnit jednu poměrně zásadní informaci. Dodavatelé Applu jsou samozřejmě svázáni smlouvou o mlčenlivosti a žádné detaily o komponentech pro své kliente nemohou zveřejňovat. To platí obecně v celém technologickém průmyslu, obzvláště tedy v případě giganta z Cupertina. Příchod iPadu mini s mini-LED displejem přesto není tak úplně nereálný. Již dříve se k celé situaci vyjádřil respektovaný analytik Ming-Chi Kuo, který uvedl, že takovýto produkt přijde v roce 2020. Pravděpodobně z důvodu globální pandemie a nedostatků na straně dodavatelského řetězce se tak ale nestalo.

Nový iPad mini by měl být představen ještě během letošního roku, přičemž nabídne řadu zajímavých novinek, čímž si bezesporu upoutá pozornost nejen od jablíčkářů. Apple totiž v tomto případě plánuje vsadit na podobnou změnu designu jako u iPadu Air. Displej tedy bude překrývat celou obrazovku, přičemž zároveň dojde k odstranění ikonického Home buttonu. Touch ID se v tomto případě přesune do zapínacího tlačítka a dokonce se hovoří o náhradě Lightningu za USB-C konektor. Populární leaker Jon Prosser pak také hovoří o implementaci Smart Connectoru pro snadné připojení příslušenství.

iPad mini render

V případě čipu je to ale opět nejasné. Během posledního měsíce se totiž objevily hned dvě zprávy, přičemž obě z nich tvrdí něco jiného. Aktuálně si tedy nikdo netroufá tvrdit, zdali v zařízení nalezneme čip A14 Bionic, který se mimochodem nachází například v iPhonu 12, anebo 15 Bionic. Ten si svou premiéru zažije v chystané řadě iPhone 13.

.