Zavřít reklamu

iPady patří mezi oblíbená zařízení, která mnozí používají k práci, studiu, kreativní práci, ale třeba také ke sledování médií. Nikdo rozhodně nestojí o to, aby na svém iPadu musel čelit problémům s přehráváním zvuku, přesto k tomu ale může dojít. Jak postupovat, když zvuk na vašem iPadu zničehonic přestane fungovat?

Nefunguje vám najednou zvuk na iPadu při procházení aplikací nebo sledování videa? Nebo váš iPad po nedávné aktualizaci přestal přehrávat hudbu či jiný zvuk úplně? Zajímá vás, proč je váš iPad zticha? Můžeme vás ujistit, že nejste zdaleka sami, kdo se s tímto problémem potýká. Zároveň se ale naštěstí nejedná o neřešitelnou situaci – ve většině případů spolehlivě zabere některý z kroků, které popisujeme v tomto článku.

Občas se některým uživatelům může stát, že jim na iPadu nefunguje zvuk nebo že mají jiné problémy se zvukem. Zařízení nevydává žádný zvuk, když se pokoušíte přehrávat hudbu, používat aplikace, hrát hry, sledovat Netflix nebo jinou video aplikaci, případně používat FaceTime a další aplikace pro videohovory. Tento problém se vyskytuje bez ohledu na model iPadu.

Monofonní zvuk

Monofonní zvuk znamená, že zvuky se vždy přehrávají v kombinaci s jakýmikoliv reproduktory, včetně AirPods, sluchátek a náhlavních souprav Bluetooth. Pokud vám na iPadu nefunguje zvuk, může být viníkem tato funkce. Pokud chcete deaktivovat mono audio, postupujte podle následujícího návodu.

  • Spusťte Nastavení -> Zpřístupnění.
  • V sekci Sluch klepněte na Audiovizuální pomůcky.
  • Deaktivujte Monofonní zvuk.

Ovládání hlasitosti v Ovládacím centru

Někdy má problém s nefunkčním zvukem iPadu jednodušší řešení, než si myslíte. Je zkrátka možné, že z jakéhokoliv důvodu nefungují hardwarová tlačítka pro zvýšení hlasitosti, a v takovém případě je zapotřebí ovládat hlasitost iPadu z Ovládacího centra. Spusťte tedy Ovládací centrum a zkuste zvýšit hlasitost přehrávání na posuvníku s ikonkou reproduktoru. V Ovládacím centru můžete také snadno zkontrolovat, zda jste omylem neaktivovali tichý režim. Poté zkuste iPad restartovat a vyzkoušejte ovládání hlasitosti hardwarovými tlačítky. Pokud ani nadále nefunguje, zvažte návštěvu autorizovaného servisu.

Kontrola reproduktorů

Nefunkčnost zvuku na iPadu může mít často fyzickou příčinu v podobě znečištěných reproduktorů. Zkuste je tedy zkontrolovat a případně přistupte k očistě iPadu. Pokud k iPadu připojujete klasická „drátová“ sluchátka, zkontrolujte, zda se v portu nenachází nějaké nečistoty, a případně jej párátkem opatrně vyčistěte. V případě poslechu přes Bluetooth sluchátka vyzkoušejte vypnutí a zapnutí Bluetooth připojení, případně odpárování a opětovné spárování vašich sluchátek.

iPad
.