Zavřít reklamu

Společnost Apple v noci přidala dvě nová videa na svůj oficiální YouTube účet. Po dlouhé době se netýkají ani iPhonů a ani Apple Pay. Kvůli nově vydaným iPadům se zaměřují na využití Apple Pencil – která nově funguje i na nejlevnějším, před týdnem představeném iPadu. V druhém videu se pak dozvíte, jak se v iPadech používá multitasking.

https://youtu.be/DT1nacjRoRI

Video týkající se Apple Pencil se zaměřuje primárně na úpravu snímků obrazovky. Postup je velice jednoduchý, stačí pořídit snímek obrazovky a v následném správci screenshotů již snímek upravovat dle svého uvážení. Na videu je znázorněné jen kreslení štětcem, Apple však nástrojů pro úpravu nabízí hned několik.

https://youtu.be/JAvwGmL_IC8

Druhé video se týká multitaskingu, konkrétně využití dvou aplikací na jednou za pomocí funkce Split View. Ve videu je funkce demonstrována na souběžném používání prohlížeče Safari a Zpráv. Velikost jednotlivých oken můžete libovolně upravovat. Režim Split View se hodí například v momentech, kdy chcete sdílet obrázky či jiná multimédia, například skrze zprávy. Stačí vámi vybraný obrázek jednoduše přesunout z jednoho okna do druhého. Funkcí Split View nedisponují všechny iPady, na to je třeba si dát pozor. Pokud máte starší zařízení než iPad Air 2. generace, takto řešený multitasking vám na vašem zařízení nebude fungovat, z důvodu nedostatečně výkonného hardwaru.

Zdroj: YouTube

.