Zavřít reklamu

Google i letos zveřejnil seznam nejvyhledávanějších výrazů za aktuální rok. Na páté příčce celosvětového žebříčku za letošní rok se umístil výraz iPhone 11. Lidé ale na Googlu vyhledávali také výrazy jako Disney Plus či Cameron Boyce.

Ve Spojených státech vévodila seznamu nejvyhledávanějších výrazů právě nová streamovací služba od společnosti Disney, nejvyhledávanějším termínem z oblasti zpravodajství byl pak hurikán Dorian. Nejvyhledávanější osobností byl Antonio Brown, žebříčku nejvyhledávanějších miminek kraluje Baby Yoda, následovaný výrazem Baby Shark. Nejvyhledávanější skladbou ve Spojených státech byl letošní hit Old Town Road, uživatele pak nejvíce zajímalo, co je oblast 51, VSCO girl, momo nebo boomer.

Co se Česka týká, probojoval se iPhone 11 na čtvrté místo, na vrcholu žebříčku nejvyhledávanějších výrazů se ale umístil letos zesnulý Karel Gott. Seznamu nejvyhledávanějších osobností pak vévodí Jan Palach, následovaný Ivanou Gottovou, Erikou Stárkovou a Karlosem Vémolou. Mezi nejvyhledávanější události patří Milion chvilek, Srí Lanka a stávka učitelů. Nejvyhledávanější zahraniční osobností se stala zpěvačka Billie Eilish. Dále Čechy nejvíce zajímalo, jak připravit vejce Benedikt, jak se plete pomlázka, nebo jak zamrazit houby. Nejvyhledávanější sportovní událostí se stalo mistrovství světa v hokeji, Tour de France, Wimbledon a Oktagon. Nejvyhledávanějším českým seriálem pak Most, následovaný Lajnou.

Zdroj: Google

.