Zavřít reklamu

Už nějakou dobu se hovoří o příchodu revolučního AR headsetu z dílny kalifornského giganta. Ačkoliv toho o produktu zase tolik zatím nevíme, tak je již delší dobu podezřelé ticho – tedy až doposud. Aktuálně s novými informacemi přichází portál DigiTimes. Podle jejich informací si profesionální headset se zaměřením na rozšířenou realitu (AR) právě prošel druhou testovací fází prototypu a je tedy možné, že jsme k představení produktu blíže, než jsme si původně mysleli.

Apple View koncept

Vývoj dvou headsetů

Dle nejnovějších informací odstartuje hromadná produkce produktu již v druhém čtvrtletí příštího roku, tudíž by teoreticky mohl být oficiálně představen v třetím či čtvrtém čtvrtletí. Tento kousek ale nebude zaměřen na širokou veřejnost. Apple se jej navíc chystá složit z podstatně dražších komponentů, což se samozřejmě podepíše i na výsledné ceně. Headset by tak mohl stát více než 2 tisíce dolarů, tedy více než dvakrát tolik co nový iPhone 13 Pro (základní model se 128GB úložištěm), který se u nás prodává od necelých 29 tisíců korun. Kvůli takto vysoké ceně má cupertinský gigant zároveň pracovat na dalším zajímavém headsetu s názvem Apple Glass, jenž už bude podstatně dostupnější. Jeho vývoj však nyní není prioritou.

Povedený koncept AR/VR headsetu od Applu (Antonio DeRosa):

U zmiňovaného headsetu Apple Glass ještě chvíli zůstaneme. Prozatím se mezi jablíčkáři objevilo pár zajímavých konceptů, které poukazovaly na možný design. Přední analytik a jeden z nejrespektovanějších zdrojů, Ming-Chi Kuo, však v minulosti sdělil, že právě zmiňovaný design doposud nebyl dokončen, což nejvíce zpomaluje případnou produkci. Z tohoto důvodu lze s odstartováním výroby počítat až po roce 2023. Konkrétně tedy Kuo zmínil, že dražší headset vyjde v roce 2022, zatímco „chytré brýle“ přijdou nejdříve v roce 2025.

Budou headsety samostatné?

Nadále se ještě nabízí jedna zajímavá otázka, a to zdali budou headsety vůbec samostatné, anebo pro 100% fungování budou vyžadovat například připojený iPhone. Na podobnou otázku přinesl nedávno odpověď portál The Information, podle kterého nebude první generace produktu tak „chytrá,“ jak se původně očekávalo. Problémem by měl být nový čip Apple AR. Ten dle doposud dostupných informací postrádá Neural Engine, kvůli čemuž bude pro některé operace nutný dostatečně výkonný iPhone.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.