Zavřít reklamu

Nové modely iPhonů se Applu zřejmě opravdu podařily. Tak jako sklízí úspěch fotoaparát, podobně nyní zaujal i samotný displej.

Dle hodnocení nezávislého serveru DisplayMate obdržel iPhone 11 Pro Max dosud nejvyšší známku A+. Server tak ocenil kvality displeje, který vyčnívá nad veškerou konkurencí v kategorii smartphonů.

DisplayMate důkladně otestoval obrazovku iPhonu 11 Pro Max a našel zásadní vylepšení oproti předchozí generaci displejů. Při srovnání s iPhonem XS Max tak došlo k vylepšení jasu obrazovky, podání a věrnosti barev, snížení odlesků, a přitom zlepšení hospodaření s energií o 15 %.

iPhone 11 Black JAB 5

Lepší než kterýkoli jiný smartphone, ale také 4K UHD TV, tablet

Apple pokračuje na posouvání možností svých displejů a kvality obrazu, stejně jako podání barev. Díky precizní tovární kalibraci obrazovek se celkové podání posouvá nad současné hranice a dorovnává mnohé rekordy v oblastech jako věrnost barev s 0,9 JNCD. To je okem téměř nerozpoznatelné od dokonalého zobrazení a zároveň lepší než kterýkoli jiný smartphone, ale také 4K UHD TV, tablet, laptop nebo prodávaný monitor.

Nový iPhone 11 Pro Max pokořil také rekord maximální hranice jasu, kdy dosáhl 770 nitů a 820 nitů, což je dvojnásobek než dosahují běžně prodávané smartphony. Ve srovnání s předchůdcem iPhone XS Max pak nabízí iPhone 11 Pro Max mnohá vylepšení. Můžeme jmenovat například o 17 % vyšší maximální jas anebo o 15 % celkově hospodárnější displej.

Úplný test naleznete na serveru DisplayMate včetně testovací metodiky v angličtině zde. Apple tedy právem nazývá obrazovky iPhonů 11 Pro Max Super Retina XDR.

.