iWant

iPhone 7 Plus vs. iPhone 8 Plus – přímé srovnání schopností kamery

iWant

Nový iPhone 8 Plus je jedním z nejlepších fotomobilů, které jsou v současné době na trhu. Od vydání bylo provedeno mnoho testů, které se na kvalitu nového duálního fotoaparátu zaměřovaly. Nyní se na webu objevilo velmi zajímavé video, které nový fotoaparát srovnává s tím, který přímo nahrazuje. Server Appleinsider dal dohromady komparaci, na které demonstruje, jak se liší schopnosti mezi loňskou vlajkovou lodí ve formě modelu 7 Plus, a tou letošní s označením 8 Plus.

Na první pohled nemusí být jasné, že by se měli majitelé letošních modelů dočkat nějakých zásadnějších změn. Duální konfigurace zůstala, stejně jako počet megapixelů v případě obou senzorů. Jsou to však právě senzory, které se dočkaly poměrně zásadního přepracování a nyní nabídnou podstatně lepší fotografie, než loňský model. Přesvědčit se můžete ve videu níže.

Na něm je zachyceno několik testovacích scén, na kterých jsou rozdíly jasně patrné. Vše máte s doprovodným komentářem, který vysvětlí vše podstatné. Z pořízených snímků je jasně vidět, jak detailnější obrázky nový iPhone 8 Plus pořizuje. Ostrost a barevné podání je také úplně někde jinde. Nemusíte být skvělým fotografem k tomu, abyste dokázali z iPhonu 8 Plus dostat skvěle vypadající snímky. Pokud však nějaký ten fotografický um máte, výsledek bude rozhodně stát za to.

Zdroj: Appleinsider