Zavřít reklamu

Apple na konci minulého roku oznámil, že po celý rok 2018 nabídne uživatelům starších iPhonů (tedy iPhonů 6, 6s, SE a 7) zvýhodněnou cenu za pozáruční výměnu baterie. Společnost tak reagovala na kauzu ohledně zpomalování telefonů, která hýbe Apple světem poslední měsíc. Akce měla původně začít na konci ledna, v praxi je však možné získat slevu na výměnu už nyní. Dnes odpoledne společnost Apple vydala prohlášení ve kterém stojí, že majitelů iPhonů 6 Plus se lednové zahájení akce netýká, neboť je málo baterií. Budou si tak muset tři až čtyři měsíce počkat na to, až bude baterií dostatek.

Pokud doma máte iPhone 6 Plus, který má k původní svižnosti daleko, pravděpodobně jste uvažovali o pozáruční výměně baterie, která nově stojí 29 místo 79 dolarů (v našem případě přepočteno na koruny). Pokud jste tak neudělali doposud, na svou výměnu si budete muset počkat do března, možná i do dubna. Společnost Apple se totiž potýká s nedostatkem baterií do tohoto modelu a je třeba počkat, než se skladové zásoby dostanou na takovou úroveň, se kterou bude možné pokrýt zájem zákazníků.

Podle interního dokumentu by měl být dostatek baterií někdy na přelomu března a dubna, přesný termín však znám není. Takovéto zpoždění se týká jen baterií pro iPhone 6 Plus. Pro iPhone 6 nebo 6s Plus je termín dodání baterií zhruba dva týdny. Pro ostatní modely, na které se akce vztahuje (tedy iPhone 6s, 7, 7 Plus a SE), by neměla být čekací doba žádná a baterie by měly být normálně dostupné. Jednotlivé čekací lhůty se však mohou měnit region od regionu. V našem případě bude nejsnazší zkontaktovat nějaký autorizovaný servis a o dostupnosti se informovat tam. Nebo si zajet do nějakého oficiálního Apple Store u hranic, pokud zrovna bydlíte blízko, nebo máte cestu kolem. Akce na zvýhodněnou výměnu baterie potrvá do konce roku 2018 a je možné ji využít jen jednou na dané zařízení.

Zdroj: Macrumors

.