Zavřít reklamu

Předevčírem jsme se dočkali představení druhé generace velmi oblíbeného jablečného telefonu s názvem iPhone SE. Apple svůj nejnovější telefon sice zařadil do své nabídky, avšak všichni uživatelé, kteří si jej chtěli zakoupit, museli počkat do dnešních 14. hodin. Pokud zrovna tento článek čtete, tak to znamená, že Apple už předobjednávky nového iPhonu SE druhé generace spustil, a vy si tak nové „eséčko“ můžete předobjednat.

iPhone SE druhé generace svým vzhledem velmi připomíná iPhone 8, to mu nelze zapřít. Pod pokličkou se však ale nenachází žádný starý hardware, nýbrž nejnovější procesor A13 Bionic (z iPhonů 11 a 11 Pro), jenž doplňují celkem 3 GB paměti RAM. Po výkonnostní stránce, a podle Applu i po stránce fotosoustavy, se tedy nový iPhone SE 2. generace rozhodně nemá za co stydět. Jablečná společnost u tohoto modelu vsadila na Touch ID a 4.7″ displej, tudíž je celé zařízení po vzoru své první generace velmi kompaktní. Naprosto fantastický je u tohoto zařízení poměr cena/výkon, opět vzorem po první generaci. iPhone SE druhé generace je v tomto případě perfektním zařízením pro všechny uživatele, kteří chtějí okusit jablečný ekosystém, anebo pro ty uživatele, kteří nepotřebují za každou cenu špičkové a nejnovější technologie. Pokud se chcete o hardwaru nového iPhonu SE dozvědět vše, tak klikněte na tento odkaz.

iPhone SE 2. generace lze zakoupit ve třech barevných variantách – bílé, černé a červené. V případě úložiště jsou k dispozici tři varianty, a to 64, 128 nebo 256 GB. Cenovka je poté stanovena na 12 990 korun za 64 GB, 14 490 korun za 128 GB a 17 590 korun za 256 GB.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.