iWant

iPhone X se za poslední víkend několikrát ukázal na veřejnosti

iWant

iPhone X je stále ještě poměrně v nedohlednu, neboť na předobjednávky si budeme muset ještě více než dva týdny počkat. O dodání ani nemluvě, vzhledem k tomu, jaké s největší pravděpodobností nastanou problémy s dostupností. V posledních dnech se však na webu objevilo několik snímků (a videí), které by měly zachycovat funkční modely iPhonu X v rukou svých uživatelů. Původně jsem tyto zprávy zavrhl s tím, že se jedná s největší pravděpodobností o nějaké makety či napodobeniny, na webu se však objevilo mnoho informací, které pravost těchto zařízení potvrzují.

První snímek se objevil v pátek na redditu a zachycuje korunního prince Dubaje. Ten je zachycen při střelbě z opakovací pušky a na stole vedle sebe má dva mobilní telefony. Tím prvním je s největší pravděpodobností nový iPhone 8 Plus, tím druhým je pak něco, co vypadá jako iPhone X. Vzhledem k jeho postavení je velmi dobře možné, že dostal nový model exkluzivně, o pár týdnů dříve. Apple v Dubaji oficiálně operuje, skrze svůj Apple Store a nebylo by poprvé, kdyby členové tamní královské rodiny disponovali produkty, které se ještě oficiálně neprodávají (jako například exkluzivní zlaté modely Apple Watch, které se u nich objevily ještě před zahájením prodejů ve světě).

Na dalších fotkách, které se během víkendu objevily, je s největší pravděpodobností zachycen testovací iPhone X. Jedná se o poměrně detailní snímky černého modelu a z fotek (viz níže) je patrné že jde o model, který je určen pro poslední fázi testování. Při zamčené obrazovce je na spodní straně jasně patrný text, který upozorňuje na to, že se jedná o „tajné“ zařízení které je majetkem společnosti Apple. Vedle tohoto textu je uvedené telefonní číslo, které slouží pro případy, že se tento telefon ztratí a někdo cizí ho najde (stejně jako se to stalo dříve, když zaměstnanec Applu zapomněl finální testovací prototyp iPhonu v hospodě).

Poslední zaznamenaný případ iPhonu X je video, které se na redditu objevilo včera. Zachycuje uzamčený bílý iPhone X a je na něm jasně patrné, jak fungují nové dynamické wallpapery. Zde není vidět, jestli se jedná také o testovací kousek, je to však velmi pravděpodobné. Je jasné, že několik takovýchto modelů existuje a jejich majitelé, byť zcela jistě podepsali nějakou formu NDA, prostě nevydrží to nutkání se se svou novou hračkou nepochlubit.

Zdroj: Reddit 1, 2, 3