Zavřít reklamu

Během keynote jsme se o nových iPhonech příliš mnoho technických detailů nedozvěděli – v prezentaci zaznělo jen to, co chtěl Apple vyloženě vypustit na veřejnost. Pro konkrétnější specifikace jsme si tedy museli počkat až na to, než se někde objeví neboť například kapacitu RAM či baterie Apple na svém webu neuvádí. Včera se však v zahraničí objevily první informace z čínského regulačního úřadu spadajícího pod ministerstvo technologií a komunikací, kterému musí Apple své novinky nahlásit před vstupem na tamní trh. A právě ty nám odhalují konkrétní specifikace telefonů.

Apple musí poskytnout relativně detailní informace o zařízeních, která chce na čínském trhu prodávat. V dokumentu se tak nachází informace, díky kterým si můžeme celkovou mozaiku hardwaru nových iPhonů pospojovat dohromady. Potvrdila se informace o tom, že iPhony XS a XS Max mají stejnou kapacitu operační paměti, tedy 4 GB.

Co se týče kapacity baterie, menší iPhone XS disponuje 2 658 mAh baterií, což je o něco méně, než měl loňský iPhone X (2 716 mAh). V případě iPhonu XS Max je kapacita baterie úctyhodných 3 174 mAh, což je v případě iPhonů rekord. Ještě aby také ne vzhledem k tomu, že jde o největší iPhone, který kdy Apple prodával. Akumulátor v modelu XS Max je z hlediska kapacity zhruba o 17 % větší než v případě iPhonu X a o necelých 20 % vyšší než u menšího modelu XS.

Kromě dvou výše zmíněných novinek se v dokumentu nachází také detailnější specifikace iPhonu XR, který začne Apple prodávat na konci října. Levnější model nabídne jen 3 GB operační paměti a jeho baterie bude disponovat kapacitou 2 942 mAh. V případě RAM si tedy uživatelé pohorší, výdrž baterie by však měla být více než dobrá. Dle technických specifikací Applu by měl mít iPhone XR nejdelší výdrž ze všech kdy prodávaných iPhonů. Může za to nejspíše kombinace relativně velké baterie a úspornější 6,1″ LCD displej. Co se týče porovnání kapacity operační paměti s loňskými modely, iPhone 8 disponoval 2 GB, 8 Plus a iPhone X pak 3 GB.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více