Zavřít reklamu

Na serveru DxOMark, jež důkladně testuje a porovnává kamery a jednotlivých smartphonech, se včera objevila recenze nových iPhonů. Jak se očekávalo, nový iPhone XS (Max) překonal hranici 100 bodů na bodované škále a poposkočil o několik příček vzhůru. Na úplný vrchol to však stále nestačí.

Pokud se rovnou podíváme na to, jaké smartphony se nachází v TOP 10, prvnímu místu vévodí Huawei P20 Pro se svou trojicí fotoaparátů a celkem 109 body. Právě na druhém místě se nachází iPhone XS/XS Max, jež za své fotografické schopnosti získal 105 bodů. S odstupem dvou a více bodů pak následují HTC U12+, Samsung Galaxy Note 9 Huawei P20 a další. Celý žebříček si můžete prohlédnout v galerii níže.

Když zabrousíme přímo do detailní recenze, nejlepší známky si novinka Applu odnesla za skvělé schopnosti v oblasti nahrávání videa, stejně tak jako špičkovou práci se světlem ať už v přeexponovaných podmínkách, nebo naopak v momentech, kdy zbytkového světla není dostatek. V testu je pochválen obrovský dynamický rozsah (jak u fotografií, tak u videa), velice živé a přesné podání barev a vynikající úroveň a ostrost detailů. Celému systému pak napomáhá dobrá optická stabilizace, díky které se dají na iPhone XS natáčet dříve těžko proveditelné záběry.

Co se recenzentům naopak příliš nelíbilo, resp. jako oblast, která by stála za zlepšení, označili výkonnost a kvalitu optického zoomu (2x). I když oproti loňskému modelu došlo k mírnému vylepšení, konkurenční vlajkové lodě jsou v tomto ohledu dál, jak co se kvality výsledného snímku týče, tak podání barev a některých detailů (autor si přímo stěžoval na občasný výskyt šumu na snímcích focených tímto režimem). Co se týče výsledků v jednotlivých kategoriích, v oblasti focení si iPhone XS odnesl 110 bodů, v oblasti videa pak 96. Kombinované skóre je tedy 105 bodů a prozatímní druhá příčka na žebříčku nejlepších fotomobilů současnosti.

.