Zavřít reklamu

Další testy konektivity ukazují, jak na tom jsou nové iPhony z hlediska přenosových rychlostí přes mobilní data. Předminulý týden se na webu objevily první testy, ve kterých je patrný rozdíl v rychlostech mobilního internetového připojení mezi iPhonem X a iPhonem XS (XS Max). Nové iPhony disponující modemy od Intelu mají oproti těm loňským opravdu navrch. Pokud však jejich výkon srovnáme s konkurencí, tak jednoznačné to není.

Zahraniční server PCMag a společnost Ookla, jež se zaměřuje na poskytování benchmarků rychlosti internetového připojení, přišly s výsledky, na kterých je jasně patrný nárůst rychlosti připojení nových iPhonů oproti loňským předchůdcům. Stejně tak je však vidět, že s vlajkovými loděmi konkurenční platformy Apple stále svádí poměrně těsný souboj.

Jak si můžete všimnou na grafech v galerii níže nový modem Intel XMM 7560 LTE s přehledem poráží loňský Intel/Qualcomm 7480. Qualcomm X20, jež se nachází například v Samsungu Note 9, je však o něco schopnější, stejně jako jeho méně výkonná varianta X16 nacházející se v modelu Google Pixel 2.

Testování rychlosti probíhalo na LTE sítích tří největších amerických operátorů (Verizon, AT&T a T-Mobile) a několika kanadských. V situacích, kdy byl dostupný signál v nejsilnější možné míře, byly přenosové rychlosti nového iPhonu totožné s konkurencí, jakmile se však síla signálu začala propadat, začaly klesat i rychlosti stahování a nahrávání dat. V porovnání s konkurencí jsou rozdíly minimální, v praxi pravděpodobně neznatelné. V porovnání s iPhonem X jde však o markantní krok vpřed.

V situacích s opravdu špatným signálem je na tom nový iPhone stále relativně dobře, jak však naznačují grafy, s téměř minimální úrovní signálu si opět lépe poradí modemy v konkurenčních smartphonech. Obecně se však dá tvrdit, že naměřené rozdíly jsou natolik malé, že je v praxi nemá uživatel šanci zaznamenat. Co naopak zaznamenat jde je rozdíl v přenosových rychlostech napříč generacemi. V některých sítích dosáhl iPhone XS o více než 20Mb/s rychlejšího připojení, než iPhone X. Co se týče porovnání rychlosti připojení s ostatními vlajkovými loděmi, iPhone XS je na tom velmi dobře – předčí ho jen Galaxy Note 9. Z hlediska datové konektivity je tak patrné, že od loňska nastal poměrně velký krok vpřed.

iPhone XS Max side display FB
.