Zavřít reklamu

Fotoaparát iPhonu XS je momentálně skoro to nejlepší, co je možné na poli fotomobilů najít. Před pár dny se však objevil vyzyvatel, jenž si na pozici absolutní špičky také brousí zuby. Je jím nová vlajková loď od Googlu, který minulý týden představil novinky Pixel 3 a Pixel 3 XL. Nyní se na webu objevují první recenze a také první komparace toho, který telefon lépe fotí.

Zajímavé srovnání pořídili redaktoři serveru Macrumors, kteří srovnali výkon duálního řešení od Applu (iPhone XS Max) s jednou 12 MPx čočkou v Pixelu 3 XL. Shrnutí testu si můžete prohlédnout ve videu níže. Testovací snímky, jež jsou vždy vloženy vedle sebe, pak najdete v galerii (originály v původním rozlišení jsou k nalezení zde).

Oba telefony disponují vlastním portrétovým režimem, byť iPhone XS Max k němu využívá dvou čoček, zatímco Pixel 3 XL vše počítá softwarově. Co se samotných portrétů týče, ty z iPhonu jsou ostřejší a mají o něco věrnější barvy. Pixel 3 XL si naopak lépe a přesněji poradí s falešným bokeh efektem. Pokud jde o možnosti zoomu, zde jednoznačně zvítězil iPhone, který díky druhé čočce umožňuje dvojnásobné optické přiblížení. Pixel 3 veškeré tyto snahy dopočítává přes software a na výsledcích je to trochu znát.

iPhone XS Max si také vede lépe v případě focení HDR fotografií. Výsledné snímky jsou na iPhonech o něco lepší, zejména co se týče podání barev a lepšího dynamického rozsahu. Model od Googlu však v tomto ohledu čeká na vydání funkce Night Sight, jež by měla focení HRD snímků ještě o něco vylepšit. V případě focení při zhoršených světelných podmínkách si opět vedl lépe iPhone XS Max, jehož snímky obsahovaly menší množství šumu. Při použití portrétového režimu za podobných podmínek však lepší fotografie pořizoval Pixel 3 XL.

Kde Pixel 3 XL definitivně poráží iPhone XS Max je přední kamera. V případě Googlu se zde nachází dvojice 8 MPx senzorů s tím, že jeden disponuje klasickou a druhý širokoúhlou čočkou. Pixel 3 XL tak dokáže zabrat podstatně širší plochu, než iPhone XS Max s klasickou 7 MPx kamerou.

Celkově jsou oba telefony velmi schopné fotomobily, přičemž každý model je schopnější v něčem jiném. Výsledná kvalita snímků je však relativně podobná. iPhone XS Max nabízí poměrně neutrální podání barev, zatímco Pixel 3 XL je v tomto ohledu trochu agresivnější a snímky mají tendenci utíkat buď do teplejších, nebo naopak chladnějších odstínů. Co se schopností fotoaparátu týče, potenciální zájemci neudělají chybu ani v jednom modelu.

iphone xs max pixel 3 comparison

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.