Zavřít reklamu

Je jedno, zdali se řadíte do mladší, anebo starší generace – s největší pravděpodobností už jste o hře Minecraft slyšeli. Tato hra se pro neznalého jedince jeví jakožto velice primitivní – všude jsou jenom kostičky, které neustále dokola těžíte, a poté je používáte ke stavění. Pravdou ale je, že herní mechaniky této hry jsou o mnoho pokročilejší. První verze Minecraftu je stará již 11 let a za tu dobu jsme se dočkali obrovského vývoje, který neustále pokračuje. I po té době dochází k neustálému vylepšování této perfektní hry.

Jak už jsem zmínil výše, tak pro obyčejné a neznalé hráče je Minecraft jen hra plná kostiček. Opak je však pravdou – hře nechybí příběh, nekonečný svět a prakticky neomezené možnosti. Mimo jiné pak můžete využít také redstone. Znalým hráčům tento materiál nemusím představovat, méně znalí jedinci by měli vědět, že právě pomocí redstone můžete v Minecraftu tvořit různé logické obvody, které pak lze využít k realizaci obrovských a automatizovaných projektů. Nejčastěji se pomocí redstonu v Minecraftu tvoří různé automatické farmy, pasti či dveře – to jsou ty jednodušší projekty. Na YouTube však najdete videa, ve kterých dochází například ke stavění obrovských kasín, funkčních mobilních telefonů a dalších pokročilých projektů. Abyste redstone pochopili, tak je samozřejmě nutné, abyste měli nahrané stovky, ne-li tisíce hodin. Takoví profesionální hráči poté mohou své projekty sdílet například na YouTube, kde popisují stavbu a funkčnost celého projektu. Amatérští jedinci poté mohou projekty přestavět do svého světa a zároveň se tak něco přiučit.

Některé hráče dost možná napadlo, že by bylo fajn, kdyby byly veškeré projekty k dispozici na jednom místě – přehledně a jednoduše. Již před několika lety vznikla pro všechny hráče Minecraftu aplikace iRedstone, kterou si mimo jiné můžete stáhnout i na iPhone, iPad či Mac. V rámci této aplikace najdete nespočet detailně propracovaných návodů pro stavbu redstone projektů všeho druhu. Jestliže tedy chcete ve vašem světě postavit nějaký ten redstone projekt a nepatříte mezi jedince, kteří jsou schopni vše postavit bez jakékoliv příručky, tak je aplikace iRedstone určena přesně pro vás. Pojďme se společně letmo podívat, co iRedstone nabízí – dost možná po dočtení usoudíte, že se jedná o aplikaci, kterou jste dlouhou dobu hledali.

Zdroj: App Store

Po spuštění aplikace iRedstone se ocitnete na domovské obrazovce, která je rozdělena do několika kategorií s projekty. Nechybí kategorie pro stavbu jednoduchých mechanismů, dveří, farem, pastí a obranných mechanismů, kromě toho zde naleznete také instrukce k využití Command bloků a pro stavbu složitých počítačů a dalších. Po rozkliknutí jednotlivé kategorie už se vám zobrazí všechny dostupné návody, ve kterých můžete popřípadě pomocí lupy vpravo nahoře vyhledávat. Jakmile si najdete nějaký projekt a klepnete na něj, tak už se vám zobrazí detailní postup realizace, blok po bloku. Jednotlivé projekty si můžete ukládat do oblíbených, a poté je zobrazit klepnutím na Favorites ve spodní části obrazovky. V sekci Library & Crafting pak najdete postupy pro vytvoření určitých předmětů. Dobrou zprávou je, že v době psaní tohoto článku je aplikace iRedstone k dispozici zdarma, a to poprvé za šest let vývoje. Chcete-li aplikaci zdarma získat, tak stačí níže klepnout na příslušný odkaz.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více