Zavřít reklamu

Letošní filmový festival SXSW bude zajímavý i pro fanoušky společnosti Apple. Ta totiž oznámila své plány a potvrdila, že ukáže trojici nových projektů pro Apple TV+. Nabídka také zahrnuje dokument o kapele Beastie Boys, jenž má také přislíbenou premiéru ve vybraných IMAX kinech.

Dokumentární film Beastie Boys Story vypráví osobní příběhy členů kapely přímo z jejich pohledu. O vyprávění příběhu se postarají Mike Diamond a Adam Horovitz, kteří odhalí nejen pohled dovnitř kapely, ale také přiblíží 40 let přátelství.

Za produkcí stojí jejich přítel a oscarový režisér Spike Jonze, s nímž kapela spolupracovala i na tvorbě videoklipu pro megahit Sabotage z 90. let, kdy také vyšlo jejich populární album Ill Communication. Není proto náhoda, že premiéra filmu je naplánovaná na 26. výročí těchto úspěchů. Dokument má plánovanou exkluzivní premiéru pro omezené publikum v kinech IMAX 3. dubna/apríla, pro širokou veřejnost bude k dispozici v Apple TV+ 24. dubna.

Kromě dokumentárního filmu je v přípravě také dokumentární seriál Home od tvůrců Chef’s Table a The Defiant Ones. Diváci získají díky seriálu možnost nahlédnout do těch nejinovativnějších domů na světě a odhaluje podněty, díky kterým tyto domy vznikly. Produkci mají na starosti Joe Poulin, Matt Weaver, Bruce Gersh, Ian Orefice, Doug Pray, Collin Orcutt, Matt Tyrnauer, Corey Reeser a Kim Rozenfeld. Výkonným koproducentem je Nick Stern. Za produkcí stojí společnosti MediaWeaver, Four M Studios a Altimeter Films.

Třetím projektem je animovaný muzikální seriál Central Park, na kterém se kromě držitele ceny Emmy Lorena Boucharda a Nory Smith podílí také Josh Gad, který ztvárnil Steva Wozniaka ve filmu jOBS. Central Park vypráví příběh rodiny pečovatelů, jež pracuje a žije v Central Parku, zachrání jej a tím pádem i celý svět. Herecké obsazení seriálu tvoří Josh Gad, Leslie Odom Jr., Tituss Burgess, Kristen Bell, Stanley Tucci, Daveed Diggs a Kathryn Hahn.

Apple Beastie Boys Story

Apple také oznámil nové datum premiéry filmu The Banker v hlavní roli se Samuelem L. Jacksonem. Do kin zamíří tento film podle serveru Variety v březnu/marci a časem se dostane také do služby Apple TV+. Film měl původně vyjít ještě minulý rok na festivalu AFI Fest a posléze měl zamířit do kin. Byl ovšem odložen poté, co členové rodiny jedné z postav ztvárněné ve filmu obvinili jednoho z producentů ze zneužívání.

„Apple TV+ jsme vytvořili jako domov pro příběhy, na kterých záleží a věříme, že „The Banker“ inspirovaný hrdinskými činy Bernarda Garretta Sr. a Joea Morrise, dvou afrických podnikatelů, kteří přinesli pozitivní sociální změnu, je jedním z těchto příběhů. Chtěli jsme dostatek času na pochopení situace, která se vyskytla a po vyhodnocení informací, které jsme měli k dispozici včetně dokumentace výzkumu ze strany tvůrců filmu, jsme se rozhodli tento důležitý a osvětový film zpřístupnit divákům,“ sdělil Apple pro Variety.

Film zamíří do kin 6. března/marca, ve službě Apple TV+ pak debutuje 20. března.

Jaromír Miko

3D grafik a hráč

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.