Zavřít reklamu

Problémy s aktuálním iOS 6.1, rapidní adaptace jailbreaku Evasi0n, posílení týmů pro vývoj Apple map nebo zájem Applu o OLED displeje, to vše jsou témata šestého Jablečného týdne tohoto roku.

Apple vývojářům poskytl iOS 6.1.1 a OS X 10.8.3

iOS 6.1 sice vyšel teprve před necelými dvěma týdny, nicméně Apple už vývojářům uvolnil testovací verzi iOS 6.1.1. V ní opravuje některé chyby, především vylepšuje Mapy pro Japonsko. Vedle mobilního operačního systému Apple poslal vývojářům také testovací verzi OS X 10.8.3. Soustředit se mají testeři zejména na AirPlay, AirPort, Game Center, grafické ovladače a Safari. Údajně má také tato verze opravit zvláštní chybu, kdy po napsání „File:///“ téměř do jakéhokoliv okna jakékoliv aplikace daná aplikace spadne.

Zdroj: CultOfMac.com, 9to5Mac.com

Tým vývojářů Apple map posílí, Apple hledá nové lidi (6. 2.)

Apple rozšiřuje tým pracující na Mapách pro iOS. Vyplývá to z webových stránek Jobs at Apple, kde se objevilo hned několik desítek otevřených pozic se zaměřením na mapy. Všechna pracovní místa jsou vypsána pro ústředí v kalifornském Cupertinu a jejich popis začíná ve většině případů obdobně:

Tým Map pro iOS hledá aktivního a pracovitého softwarového inženýra. Aplikaci Mapy používají miliony zákazníků a je nejlepším mapovým programem na mobilních platformách. Náš tým také zodpovídá za MapKit, framework pro iOS, který zobrazuje mapy v nespočetných aplikacích z obchodu App Store.

Vlastní mapové řešení Apple představil v září loňského roku spolu se systémem iOS 6 a to nahradilo původní Google Mapy. V nové aplikaci se začala objevovat řada chyb a nedodělků, za které se dokonce ředitel Applu Tim Cook omluvil v otevřeném dopisu. Média spekulují, že pochybná kvalita nových map stála i za vyhazovem Scotta Forstalla, tehdejšího šéfa iOS divize. Je proto logické, že se Apple snaží odpovědný tým rozšířit a mapy vylepšit.

Zdroj: AppleInsider.com

AirPorty a Time Capsule se dočkaly aktualizace firmware (7. 2.)

Aktualizovaný AirPort Base Station a Time Capsule firmware přináší možnost rozšířit Guest WiFi na sítích s větším počtem Base Stations. Také je nyní možné přidávat WiFi tiskárny, které umí WPS, a k dispozici je podpora pro další země. Aktualizována byla také aplikace AirPort Utility, ve verzi 6.2 jsou k dispozici nástroje právě pro nastavení zmiňované Guest WiFi a WPS tiskáren.

Zdroj: TUAW.com

Apple vydal aktualizaci pro kompatibilitu s formátem RAW (8. 2.)

Apple prostřednictvím softwarové aktualizace vydal aktualizaci pro kompatibilitu formátu RAW s Aperture 3 a iPhoto 11. Aktualizace o velikosti 5,1 MB se týká fotoaparátů: Leica D-Lux 6, Leica V-Lux 4, Leica X2, Nikon D5200, Pentax K-5 II, Pentax K-5 IIs, Pentax K-30, Pentax Q a Sony Cyber-shot DSC-RX1.

Adobe vydalo záplatu pro Flash (8. 2.)

Adobe vydalo bezpečnostní aktualizaci pro svůj OS X Flash Player, který opravuje kritickou chybu, díky níž je Flash snadno napadnutelný. Problém mohli mít uživatelé používající Firefox nebo Safari, kteří otevřeli stránky se záludným Flash obsahem. Chyba ve Flash Playeru umožňovala útočníkům vzdáleně spustit škodlivý kód. Všichni uživatelé OS X by si tedy měli nový Adobe Flash Player 11.5.502.149 stáhnout zde.

Zdroj: TUAW.com

Někteří majitelé iPhone mají u iOS 6.1 problém s baterií a 3G sítí (8. 2.)

iOS 6.1 mělo opravit nejzásadnější chyby v systému, pro část uživatelů však některé nepříjemné problémy přibyly. Britský Vodafone vydal prohlášení, ve kterém varuje své zákazníky před aktualizací iPhone 4S na nejnovější verzi operačního systému. Díky zatím neznámé chybě totiž může způsobit problémy s přijímáním hovorů, odesílání SMS nebo připojením k mobilnímu internetu.
Na oficiálním fóru podpory Applu se zase řeší problém s rychlým vybíjením telefonu. Ten postihuje zejména iPhone 5, kde se nabití baterie telefonu dokáže snížit až o 35 procent. Na druhou stranu majitelé iPhone 3GS naopak hlásí nárůst výdrže. Apple již testuje aktualizaci na iOS 6.1.1, doufejme tedy, že opraví zbývající problémy, včetně toho přetrvávajícího s připojováním do sítí Wi-Fi.

Zdroj: AppleInsider.com

Jailbreak Evasi0n si za necelý týden stáhlo 7 milionů lidí (8. 2.)

Evasi0n je nejúspěšnější jailbreak v historii, alespoň podle Jaye Freemana, autora a provozovatele Cydie. V rozhovoru pro Forbes zmínil, že si svoje zařízení tímto nástrojem jailbreakovalo přes sedm milionů uživatelů, a to za pouhé čtyři dny. CO se týče konkrétních přístrojů, Evasi0n běží na 5,15 milionech iPhonů, 1,35 milionů iPadů a 400 000 iPodů touch. Autoři jailbreaku vydali již druhou revizi, která opravuje chyby, které se objevily v předchozích verzích, například nefunkční aplikace Počasí.

Autor Cydie, Jay Freeman (Saurik)

Zdroj: TUAW.com

Z LG do Applu míří expert na OLED displeje (8. 2.)

Zařízení od Applu se možná časem dočkají displejů s technologií OLED. Kalifornská firma totiž minulý týden uzavřela smlouvu s Jamesem Leem, který vedl výzkum OLED displejů v korejské společnosti LG. Tato akvizice otevírá dveře pro různé spekulace ohledně Apple TV či jiných zařízení, která by mohla OLED technologii využít. Tyto spekulace jsou však zatím zcela nepodložené a je klidně možné, že práce dr. Leeho nikdy neopustí hranice jeho kanceláře. Apple je přece jen jednou z nejvíce tajnůstkářských společností dneška.

Zdroj: TUAW.com

Další události z tohoto týdne:

[related-posts]

Autoři: Ondřej Hozman, Michal Žďánský, Filip Novotný

.