Zavřít reklamu

Používání nativní aplikace Mapy na Macu je opravdu velmi jednoduché, přesto se jim ale budeme v našem seriálu věnovat. Věříme, že připomenout základy jejich používání rozhodně není na škodu, a že se bude hodit nejen začínajícím uživatelům.

V Mapách na Macu můžete vyhledávat různá místa, body zájmu, konkrétní adresy, podniky, instituce a další objekty. K vyhledávání můžete využívat buďto Siri, nebo vyhledávací pole v horní části okna aplikace. Podle toho, zda se s vaším dotazem bude shodovat jeden nebo více výsledků, najdete na mapě odpovídající počet červených špendlíků. Informace o dané lokalitě zobrazíte po kliknutí na vybraný špendlík. Tímto způsobem můžete také začít s plánováním trasy, přidat lokaci k oblíbeným místům či kontaktům nebo ohlásit případný problém. Okno s informacemi zavřete jednoduchým kliknutím mimo něj. Pokud potřebujete otevřít více map najednou, klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky na Soubor -> Nové okno. Mapy na Macu nabízí také možnost sdílení – stačí jen kliknout na špendlík, poté kliknout na ikonku malého “i” v kroužku a v pravém horním rohu informačního okny kliknout na ikonku sdílení (obdélníček s šipkou). Pro sdílení celé mapy klikněte na ikonku sdílení v nástrojovém panelu v horní části okna aplikace.

Pro vyhledání trasy v Mapách na Macu klikněte na Trasa v horní části okna aplikace, zadejte startovní a cílový bod a zvolte způsob dopravy. Kliknutím na zahnutou šipku napravo od cíle a startu můžete oba body vzájemně prohodit, kliknutím na časové údaje na mapě můžete zobrazit rozpis alternativní trasy. Po kliknutím na vybraný krok na bočním panelu trasy zobrazíte jeho detaily. Pokud jste jako způsob dopravy zvolili veřejnou dopravu, můžete si určit plánovaný čas odjezdu nebo požadovaný čas příjezdu do cíle – ve druhém případě klikněte na Vlastní a namísto Odjezdu zadejte Příjezd.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více