Zavřít reklamu

Situaci ohledně koronaviru a onemocnění COVID-19 samozřejmě nemůžeme brát na lehkou váhu. Rozhodně tato situace ale není tak vážná, jak uvádí média. V podobných případech je naprosto běžné, že se média snaží propagovat takové informace, které mají lidi jednoduše zastrašit. V těchto případech je lepší média kompletně vypnout a začít si informace hledat individuálně. Ve finále tak lze zjistit, že se situace rozhodně nedá srovnávat například s klasickou chřipkou anebo s o mnoho vážnější rakovinou. Všude lze vidět jen to, kolik lidí je za celou dobu nakažených a kolik lidí už zemřelo, informace o vyléčených či o aktuálně nakažených však v médiích a na webu můžete sledovat jen zřídka.

Na internetu je k dispozici hned několik různých map, které vás mohou o počtech, které se týkají koronaviru, informovat. Jak už jsem ale zmínil, tyto mapy nelze považovat úplně za relevantní, jelikož často zobrazují počet nakažených od vypuknutí pandemie – tohle číslo se samozřejmě nikdy nebude zmenšovat, ale bude jen a jen „strašidelně“ růst. Je jednoduše důležité počítat s lidmi, kteří se už z nákazy vyléčili, a kteří jsou nakžení aktuálně. Pokud chcete i vy získat relevantní a nezkreslené informace, tak pro vás mám skvělou zprávu. Jednu takovou mapu se správnými údaji vytvořil Seznam. Mapa se velmi jednoduše ovládá a najdete v ní podrobné informace z Česka, ale také ze světa.

Pokud se na stránky mapy koronaviru od Seznamu přesunete, tak se vám zobrazí mapa světa, která je rozdělena na jednotlivé státy. Po najetí myši na jednotlivý stát si můžete nechat zobrazit počet nakažených společně s průměrným počtem nakažených na 100 tisíc obyvatel, dále si můžete nechat zobrazit aktuálně nakažené, což je již zmíněný relevantní údaj, dále počet zemřelých a nakonec také počet vyléčených, který je taktéž nutné zmiňovat. V pravé části obrazovky se poté můžete přepnout přímo na Českou republiku, kde je k dispozici rozdělení podle krajů či přímo podle okresů. Zobrazení dat je v tomto případě naprosto totožné. V levém dolním rohu si ještě můžete přepínat zobrazení zbarvení mapy, a to podle celkově nakažených, aktuálně nakažených, zemřelých a vyléčených. V neposlední řadě si ještě vpravo dole můžete přečíst, jakým způsobem se Seznam snaží bránit proti šíření onemocnění COVID-19. Chcete-li si tedy zobrazit ty relevantní a nezkreslené informace, které nemají za úkol vyvolávat paniku, tak je zmíněná mapa od Seznamu to pravé ořechové.

koronavirus mapa
Zdroj: Seznam

Diskuze k článku

    Jakou souvislost to má s Applem? Nebylo by lepší dát s tou operací Covid už konečně pokoj? Zajímavé to nebylo nikdy, teď už je to jen otravné a zbytečné.

    Co se sjednotit aspoň v těch mapách. Co mapa, to jiná čísla.

    Mohu se zeptat, kde vám data nesedí? Pro ČR data přebíráme 1:1 z oficiálního zdroje, tj. z veřejně přístupného API ministerstva zdravotnictví. Současně upozorňujeme zástupce UZIS, pokud někde najdeme nějaký rozpor.

celý text

Čtěte více