Zavřít reklamu

Apple se chystá oznámit další finanční výsledky, najal technologického experta z Dolby, Force Touch by mohl nasadit jen ve větším iPhonu a podle analytiků má během prvního víkendu prodat 1 milion Apple Watch. Čtěte aktuální Jablečný týden.

Finanční výsledky za Q2 2015 oznámí Apple 27. dubna (30. 3.)

Na konci tohoto měsíce, přesněji 27. dubna, Apple zveřejní finanční výsledky za Q2 2015, tedy za první kalendářní čtvrtletí letošního roku. Tim Cook společně s finančním ředitelem Lucem Maestrim mimo jiné oznámí, kolik se za toto období, které by mohlo být druhé nejúspěšnější v historii Applu, prodalo iPhonů 6. Zmíní se také nejspíše o programu zpětného odkupu akcií, který chce Apple podle Cooka v příštích měsících zintenzivnit.

Zdroj: Cult Of Mac

Apple najal technologického šéfa z Dolby (31. 3.)

Apple pokračuje v najímání osobností s vysokým postavením v technologickém světě – od února v Cupertinu pracuje Mike Rockwell, technologický šéf Dolby, který měl podle svého životopisu na starost „inovaci nových technologií, audio kvality v kinech, domácích kinech a v mobilech a přenosných zařízeních“. Zároveň spolupracoval na technologii Dolby Vision, jež má za úkol vylepšit podání barev a jas u displejů s vysokým rozlišením. Rockwell byl tak nejspíše najat k posílení výkonu audia a displejů budoucích Apple produktů, mezi které by mohl patřit i úplně nový monitor. Ten nezaznamenal aktualizaci od roku 2011. Mike Rockwell se v Applu stal vedoucím v divizi pro hardware.

Zdroj: 9to5Mac

Odhad: Během prvního víkendu 1 milion prodaných Apple Watch (1. 4.)

Analytik Gene Munster se nechal slyšet, že Apple podle jeho názoru za první víkend prodeje (víkend od 24. dubna) prodá 1 milion kusů Apple Watch. Hodinky si tedy podle něj stihne koupit méně než 1 procento vlastníků iPhonu. Není jisté, jestli bude Apple schopen hodinky prodat i lidem, kteří si pro ně do Apple Storu přijdou bez rezervace. Během prvních 24 hodin Gene odhaduje 300 tisíc prodaných kusů. Za rok 2015 jich podle něj Apple prodá až 8 milionů, což přidá k výdělkům firmy okolo 4,4 miliardy dolarů. Do roku 2017 by se pak mělo prodat až 50 milionů Apple Watch, což by se rovnalo okolo 8 procentům uživatelů iPhonu.

Zdroj: Apple Insider

Procesory A9 má podle poslední zprávy opravdu vyrábět Samsung (2. 4.)

Podle magazínu Bloomberg bude Samsung opravdu pro Apple vyrábět nejnovější procesory A9. V posledních měsících se vedly debaty o tom, zda-li bude ve výrobě čipu pokračovat Samsung, anebo se Apple kvůli sporům se svým jihokorejským rivalem rozhodne pro tchajwanskou TSMC, se kterou v roce 2013 uzavřel smlouvu.

Díky investicím do nových technologií ale Samsung vyhrál – A9 tak bude vyráběn 14nm procesem, který mu umožní být nejen menší, ale s nižší spotřebou i mnohem výkonnější. Ředitel TSMC Morris Chang navíc nedávno investorům potvrdil, že jeho společnost prohrála boj se Samsungem a nebude tak moci vyrábět nejvyspělejší čipy roku 2015, poznamenal ale také, že v roce 2016 by se mělo všechno obrátit v prospěch právě TSMC.

Zdroj: MacRumors

Force Touch by mohl přijít jen pro větší iPhone 6S Plus a místo tlaku reagovat na velikost kontaktu (2. 4.)

Podle tchajwanského deníku Economic Daily News se technologie Force Touch letos v září objeví pouze na větší verzi iPhonu, tedy iPhonu 6s Plus. Takovéto zvýhodnění by pro Apple v poslední době nebylo cizí – iPhone 6 Plus má na rozdíl od své menší verze k dispozici optický stabilizátor nebo režim na šířku.

Analytik Ming-Chi Kuo navíc tvrdí, že Force Touch by měl na iPhonech fungovat jinak, než například na 12palcovém MacBooku. Místo toho, aby senzor zaznamenával, jakým tlakem se na obrazovku tlačí, by se měl na iPhonu zajímat pouze o to, na jak velkou plochu prst uživatele tiskne. Až poté by vypočítal, jak moc tlaku je prstem vytvářeno. Není zatím jasné, kam přesně novou vrstvu displeje Apple umístí. Jistá není ani exkluzivita pro větší iPhone.

Zdroj: MacRumors

V roce 2014 byl Apple osmý na seznamu, kdo dostal nejvíce mobilních patentů (2. 4.)

Apple se umístil na seznamu firem, které v roce 2014 získali nejvíce mobilních patentů, na 8. místě. Zpráva, která Apple postavila pod své největší rivaly, ale stále nad většinu průmyslu, umístila na první místo společnost IBM. Samsung se objevil na druhém místě, pod ním pak například Google, Microsoft a LG. Naopak těsně pod Applem skončily BlackBerry a Ericsson. Nákup mobilních patentů v USA roste – čtvrtina všech patentů byla spojena právě s telefonními zařízeními, o 17 % více než v roce 2013.

Zdroj: AppleInsider

Týden v kostce

Fanoušci Applu se začínají připravovat na zahájení prodeje nových produktů. Ti, co si chtějí koupit Apple Watch hned po vydání, si je ale budou muset předem zarezervovat, jinak si je nebudou moci koupit. Na druhou stranu ti, co se těší na ultralehký MacBook, se mohli minulý týden pokochat fotografiemi, na nichž bylo zachyceno rozbalování 12palcového počítače, který však dosahuje výkonu MacBooku Air z roku 2011. Jeho procesor Intel Core M mu přináší výhody, ale také plno obětí.

Aby Apple nalákal další uživatele Androidu, spustil program, díky kterému můžou jejich Android telefony vyměnit za nové iPhony. Nový program spustil také Jay-Z, se svou jedinečnou streamovací službou se bude snažit dobýt trh a může tak překazit plány Applu. Tim Cook se minulý týden rázně postavil proti vlně diskriminačních zákonů, v Číně se stal Američan celebritou díky ztracenému iPhonu a na celosvětovém Instameetu v Brně se sešly desítky Instagramistů.

.