Zavřít reklamu

Apple zničil startup vyvíjející elektrické motorky, podle šéfa Ferrari na Apple Car nejspíš dojde, k Vánocům chtějí lidé nejvíce iPad a HTC prý Apple nekopíruje. Je tomu přesně naopak.

Firmu vyrábějící elektrické motorky prý zničil Apple (19. 10.)

Firma Mission Motors obvinila Apple z jejího úpadku, kalifornská společnost ji totiž přebrala všechny klíčové zaměstnance. Mission Motors se soustředila na vývoj elektrického superbiku, jenomže jejich zaměstnanci začali přecházet k Applu již v roce 2012 a jen za minulý rok jich Apple zaměstnal šest. To bylo pro malý startup kritické, a tak Mission Motors nyní bankrotuje. Zda je to opravdu vinou Applu, nebo byl Mission Motors jen neúspěšný startup není jasné.

Zdroj: The Verge

Šéf Ferrari si myslí, že Apple bude auto vyrábět (21. 10.)

Nyní je už téměř jisté, že Apple pracuje na elektrickém automobilu. Podle šéfa Ferrari Sergia Marchionneho je ale velice nepravděpodobné, že by Apple automobil také sám vyrobil. Marchionnemu se nápad zapojení firem jako Apple nebo Google do automobilového průmyslu líbí, podle něj ho automatické řízení nebo jiné navrhované inovace oživí. Pro Apple je to prý ideální místo pro vyjádření jejich jedinečného citu pro design.

Stejně jako s iPhonem, který pro kalifornskou společnost vyrábí čínský Foxconn, využije Apple nejspíše jiné společnosti pro samotnou výrobu automobilu. S Fiatem, který Ferrari vlastní, Apple podle Marchionneho nemluvil, stále více pravděpodobná se ovšem zdá možnost partnerství s BMW.

Zdroj: Cult of Mac

Na Vánoce chtějí lidé nejvíce iPad (22. 10.)

Jeden z největších prodejců elektroniky Best Buy uspořádal průzkum, který zjišťoval, co si Američané nejvíce přejí najít pod stromečkem. iPad se objevil na prvním místě technologických zařízení, spolu s MacBookem a Apple Watch v TOP 15. Náramek Fitbit Charge přitom předběhl Apple Watch o 4 místa. Na druhém místě žebříčku se umístily sluchátka Bose QuietComfort 25, na třetím pak právě počítač Applu. Podle průzkumu si lidé ve věku 18–24 let nejvíce přejí dostat technologická zařízení, muži pak více než ženy.

Zdroj: MacRumors

HTC: My jsme iPhone nezkopírovali, to Apple kopíroval nás (22. 10.)

HTC se potýká s intenzivní kritikou designu jejich nového modelu One A9, jenž se velice nápadně podobá iPhonům 6. Tchaj-wanská společnost se ale brání, a tvrdí, že je to ve skutečnosti Apple, kdo kopíruje. „My jsme představili celokovový telefon už v roce 2013,“ nechal se slyšet prezident HTC pro Severní Asii Jack Tong.

„Designem antény na zádech telefonu kopíruje Apple nás,“ prohlásil Tong. Model HTC One M7 opravdu přišel s řešením umístění antény, které je prakticky stejné, jaké používá Apple. Od té doby se ale nové verze telefonu čím dál tím více podobají iPhonu. Na to Tong řekl následující: „A9 je tenčí a lehčí než její předchůdci. To je změna a evoluce, nikoho nekopírujeme.“

Zdroj: Cult of Android

Apple novým emotikonem v iOS 9.1 podporuje kampaň proti šikaně (22. 10.)

V nejnovějších verzích iOS 9.1 a OS X 10.11.1 je k nalezení nový emotikon, který zprvu zmátl uživatele, ale jak se ukázalo, slouží dobré věci. Oko v bublině je totiž symbolem kampaně neziskové organizace Ad Council proti šikaně a má sloužit pro zvýšení povědomí o této problematice. Použitím emotikonu tak lze vyjádřit podporu obětem šikany.

Apple byl prý nápadem nadšený, ale jelikož by vytvoření a schválení nového emotikonu trvalo až dva roky, rozhodl se proces urychlit zkombinováním dvou existujících emotikonů. Spolu s Applem nový emotikon podporují i společnosti jako Twitter, Facebook nebo Google.

Zdroj: MacRumors

Týden v kostce

Adopce iOS 9 stále pokračuje, systém nyní běží na více než 60 procentech zařízení a Apple navíc vydal novou verzi iOS 9.1, spolu s OS X El Capitan 10.11.1 a watchOS 2.0.1. Jak se daří Apple Music, prozradil Tim Cook – za službu platí 6,5 milionů lidí. Cook zároveň zmínil i svůj názor na automobilový průmysl. Vypadá to, že HTC zkopírovalo iPhone a Apple zase porušil patent univerzity z Wisconsinu, za což musí zaplatit 234 milionů dolarů.

V Číně Apple pokračuje v investicích do obnovitelných zdrojů, v Praze spustil FlyOver a v nových reklamách ukazuje využití Apple Watch v každodenním životě. Intel by navíc rád dodal čipy pro příští iPhony.

.