Zavřít reklamu

Ne vždy funguje vše tak, jak by mělo, a výjimku v tomto směru netvoří ani produkty a služby od věhlasného Microsoftu. Uživatelé platformy Microsoft 365 zaznamenali v poslední době výpadek e-mailové služby Outlook. Kromě této nepříjemné události se v našem dnešním souhrnu dne budeme zabývat například také novými VR headsety od společnosti HTC nebo platformou YouTube, která se rozhodla začít finančně podporovat tvůrce krátkých videí Shorts.

HTC a novinky pro virtuální realitu

Společnost HTC představila počátkem tohoto týdne hned dva své nové headsety pro virtuální realitu – HTC VIVE Pro 2 a HTC VIVE Focus 3. VR brýle HTC VIVE Pro 2 nabízí kromě jiného například také 5K rozlišení, možnost plynulého nastavení vzdálenosti očí a dokonalé vyvážení. Kromě toho se headset HTC VIVE Pro 2 vyznačuje také komfortním systémem uchycení, díky kterému je použitelný i pro delší dobu.

Brýle VIVE Pro 2 budou k dostání od první poloviny srpna za 37 490 korun a nabídnou kompatibilitu s veškerým příslušenstvím Vive SteamVR. Headset VIVE Focus 3 je vybavený integrovanými reproduktory s měniči pro každé ucho, nabízí vylepšenou ergonomii a znatelně vyšší komfort nošení. Jeho cena bude činit 37 590 korun, a do prodeje se dostane v průběhu druhé poloviny letošního června. HTC VIVE Focus 3 je osazen čipsetem Qualcomm Snapdragon XR2 a vybaven výkonným systémem, bránícím přehřívání.

HTC Vive 2021

Výpadek Outlooku

Společnost Microsoft tento týden potvrdila, že došlo k masivnímu výpadku v její komunikační e-mailové službě Outlook. Řada uživatelů po celém světě se kvůli výpadku musela potýkat s nemožností načítat e-mailové zprávy, to ale nebyla jediná chyba, ke které docházelo v rámci Outlooku – jednalo se dále například o problémové zobrazování některých fontů nebo chybějící části textu v e-mailových zprávách.

 

V době tvorby tohoto článku nebylo jasné, co bylo vlastně příčinou zmíněného výpadku, odborníci z Microsoftu ale začali na opravě chyby prakticky okamžitě pracovat. Microsoft o něco později na svém twitterovém účtu svým uživatelům poděkoval. V současné chvíli by již všechny služby od Microsoftu měly fungovat zcela bez problémů.

YouTube investuje do krátkých videí

Vedení streamovací platformy YouTube se tento týden rozhodlo, že investuje celkem sto milionů dolarů do své funkce Shorts. Jedná se o službu, která umožňuje uživatelům přidávat na YouTube krátká videa ve stylu TikToku, kterému chce YouTube také tímto způsobem konkurovat. Finanční částka má být využita především pro účely vyplácení tvůrců, kteří mohou získat určitou finanční odměnu na základě zhlédnutí a zapojení. YouTube podle všeho vidí ve svých krátkých videích poměrně velký potenciál, proto se rozhodl jejich tvůrce v rámci co největší motivace financovat opravdu velkoryse a snaží se pro svou platformu angažovat také některá zvučná jména z TikToku. Aplikace TikTok sice čelí nemalé kritice, zároveň se ale u řady uživatelů těší velké oblibě, a není tedy divu, že si její funkce vypůjčily také ostatní sociální platformy. Kromě zmíněného YouTube se jedná například o Instagram, který zavedl krátká videa s názvem Reels.

.