Zavřít reklamu

Od 26.7.2010 je jailbreak a unlock telefonů legální. Toto rozhodnutí, jehož platnost se vztahuje pouze na území Spojených států, stanovil americký vládní orgán The U.S. Library of Congress Copyright Office. Přestože je nyní provádění jailbreaku legální, společnost Apple bude v případě jeho zjištění nadále zamítat reklamace.

Podle Copyright Office jailbreak mobilních zařízení, z nichž nejvýznamnější je právě jailbreak pro iPhone, nepředstavuje porušení autorských práv a tím pádem je legální. Stejně tak se stal legální i unlock (odblokování) telefonu. Toto rozhodnutí padlo i přes velké množství odpůrců včele se samotnou společnosti Apple, která se snažila jailbreak a unlock zachovat jako nelegální počínání.

Společnost Apple má totiž k jailbreaku jednoznačný postoj a již několikrát v minulosti prohlásila, že provádění jailbreaku je protiprávní v tom, že představuje porušení autorských práv. Dále by prý mohl jailbreak umožnit potencionální útoky na síť.

27.7.2010 vydala společnost Apple prohlášení, ve kterém stojí: ,,Cílem společnosti bylo vždy zajistit, aby naši zákazníci měli z používání iPhone skvělý zážitek. A tento zážitek jim jailbreak může zhoršit. Jak jsme již dříve uvedli, většina našich zákazníků jailbreak nemá, navíc tím přijdou o záruku a jejich iPhonu to může způsobit nestabilitu a nespolehlivé fungování.”

Z tohoto prohlášení vyplývá, že i když je nyní provádění jailbreaku legální, společnost Apple vám v případě jeho zjištění nadále neuzná případné reklamace.

Zdroj: www.ilounge.com

.