Zavřít reklamu

UPDATE 27. 1. – Pokud jste již aktualizovali na Quicktime 7.6 či vyšší, tak Vám tento postup nedoporučuji! Dost pravděpodobně přestane fungovat jak vaše klávesnice, tak i myš!

Pokud máte nový unibody Macbook nebo jste již aktualizovali Leopard na verzi 10.5.6, tak možná to nevíte, ale tím jste přišli o možnost dostat iPhone do DFU módu, který je nutný k jailbreaku iPhonu. Naštěstí iPhone komunita vše zachránila a nemusíme tedy downgradovat či hledat kamarády s jiným systémem.

Jednou z možností, která by mohla pomoci, je použití USB hubu. Zkrátka iPhone připojíte do hubu místo přímo do Maca. Ale i toto není nejlepší řešení. Zaprvé spousta lidí usb hub nemá. Zadruhé se také může stát, že usb hub máte například jen na klávesnici, jenže ta třeba nebude mít dostatek štávy, aby napájela jak jí, tak Váš iPhone (toto byste se dozvěděli chybovou hláškou v MacOS). A proto máme další řešení!

Dev Team totiž objevil, že celý problém je v 2 nových kext souborech, které se týkají ovladače USB. Je nutné je tedy přehrát 2 kext soubory ze starší verze Leopardu (10.5.5). A aby to pro Vás nebylo příliš složité, tak tomu se tentokrát zasloužil uživatel s přezdívkou volkspost, který vytvořil Automator skript.

Ale dejte si pozor, je to zásah do systému a může to způsobit problémy (často poté nefunguje klávesnice ani myš!). Držte se striktně instrukcí, vše je na vlastní nebezpečí!

První krok

Stáhněte si tento skript s 2 kext soubory. Můžete si ho stáhnout například z Rapidshare či Mediafire.

Druhý krok

Rozbalte tento archív a umístěte ho na plochu. Opravdu je důležité, aby tato složka byla právě na ploše. Zavřete všechny programy, které máte otevřené. Pokud je nezavřete Vy, udělá to za Vás skript, ale lepší je opravdu je všechny zavřít.

Třetí krok

Otevřete složku a pusťte Fix_DFU_10_5_6. Vyskočí na Vás readme obrazovka. Klikněte na tlačítko OK a vložte administrátorské heslo. Nechte program dělat svoji práci a až na Vás vyskočí obrazovka s tlačítkem OK, klidně ho odklepněte. NEDĚLEJTE ALE NIC JINÉ A OPRAVDU JEN ČEKEJTE, AŽ BUDE PROCES HOTOVÝ A POČÍTAČ SE ZRESTARTUJE!

Čtvrtý krok

A to je vše, od teď je již opět možné dostat iPhone do DFU módu. Pokud chcete být opatrní (a neriskovat problémy s klávesnicí a myší), tak se Vám na ploše vytvořila složka se zálohou kext souborů. Až budete mít telefon jailbreakovaný, tak je možné dostat kext soubory do původního stavu. Stačí soubory v adresáři se skriptem nahradit těmi ze zálohy a skript opět pustit. Tento krok Vám opravdu doporučuji!

Co se týče jailbreaku samotného, tak Vám doporučuji využít spíše návod s použitím QuickPwn. Během nadcházejících ho umístím i sem na server 14205.w5.wedos.net.

Pokud ale tento proces opravdu plánujete dělat, raději si přečtěte i zbytek článku a ideálně si ho třeba i vytiskněte. Kdyby Vám přestala fungovat myš a klávesnice, tak toto bude jediná možnost, jak dostat vše zpět. Nebo si zkrátka skočte koupit USB hub. :)

Before you begin:
You need to know where the „Fix_DFU_10_5_6“ Automater script placed your backed-up USB kernel extensions. If you ran the „Fix_DFU_10_5_6“ script from the Desktop, there should be a directory called „Backup_IOUSBFamily_kext_10_5_6“ also on the Desktop with the USB kernel extensions inside. If you can’t remember where the backups are located on your drive or don’t consider yourself competent enough to navigate your way to the backup copies using Terminal, use unkle’s instructions instead.

When reading the instructions below:
** Replace „[username]“ with whatever your user directory is called (typically your login name).
** Replace „path/to/Backup_IOUSBFamily_kext_10_5_6“ with the path to wherever your backup copies of the USB kernel extensions are located.
** As always, do a sanity check on my instructions before blindly following them. If you’re uncertain, wait for someone with cred/rep to say this worked for them before doing this yourself. I’m not usually prone to typos, but it’s bound to happen one day (maybe today is that day) .

Here we go:

1) Insert your Leopard install DVD and reboot while *holding* the ‚C‘ key until the gray Apple logo startup screen with the spinning loop appears. Choose a language when prompted, but do not continue with the install.

2) There’s a menu bar at the top of the screen. Select the „Terminal“ application.

3) Use the „change directory“ (cd) command to make the system extensions directory your current working directory using the syntax below:

cd „/Volumes/Macintosh HD/System/Library/Extensions“

4) Use the „copy“ (cp) command to copy the 10.5.6 kernel extensions that were backed-up into your current working directory using the syntax below (note the use of quotes and the space before the final dot):

cp -Rp „/Volumes/Macintosh HD/Users/[username]/path/to/Backup_IOUSBFamily_kext_10_5_6/“*.kext .

5) Change the user and group ownership of the kernel extensions to root and wheel respectively using the following syntax:

chown -R root:wheel AppleUSBHub.kext
chown -R root:wheel IOUSBCompositeDriver.kext

6) Change your current working directory to one level above the Extensions directory and move the „Extensions.mkext“ file to your Desktop using the syntax below:

cd ..; mv Extensions.mkext „/Volumes/Macintosh HD/Users/[username]/Desktop“

You may notice the system immediately replace Extensions.mkext with a similarly named, zero-length file. Leave it alone.

7) Type „exit“ at the Terminal prompt and use the pull-down menu to Quit the Terminal application.
8) Use the pull-down menus again to select the „Startup Disk“ application and choose your normal startup disk (the one you’ve just been moving things around in above) and hit the „Restart“ button.

Let the system boot as it normally would. If all went well, you will have now regained keyboard and mouse functionality.

.