Zavřít reklamu

Naše AirPody dostávají v průběhu dne často pořádně zabrat. Mnohdy putují z kapsy do tašky, z tašky do ruky a odsud na pracovní stůl, do batohu, na barový pult nebo třeba do přihrádky v autě. Při tomto putování se na naše bezdrátová sluchátka pochopitelně nachytá slušná dávka nečistot, i když je často nemusíme vidět pouhým okem. A co si budeme povídat – naše uši také nejsou pro AirPod zrovna ideálním a sterilním prostředím. Jak AirPody čistit, aby vypadaly stále dobře, aby jejich nošení bylo bezpečné, a abyste je zároveň nijak nepoškodili?

Pozor na vlhkost

Stejně jako u kterýchkoliv jiných Apple produktů (nebo elektronických produktů obecně) byste i u svých AirPods měli dávat maximální pozor na to, aby nepřišly do styku s vodou, čisticím prostředkem nebo třeba dezinfekčním gelem. Pokud nejsou vaše AirPody výrazněji zašpiněné, postačí jim pravidelné opatrné otření jemným hadříkem, navlhčeným ve vodě. Hadřík nesmí pouštět vlákna, a měl by být navlhčený pouze decentně – tak, aby se z něj do AirPodů nedostala voda. Navlhčeným hadříkem můžete bez obav opatrně otřít i pouzdro – pouzdro i samotná sluchátka nechte po otření ještě chvilku zaschnout zvlášť, a sluchátka do pouzdra vraťte až ve chvíli, kdy si budete stoprocentně jisti tím, že jsou zcela suchá – zejména na spodní části.

Čištění sluchátek

Pro čištění mřížek mikrofonu nebo reproduktorů můžete použít vatovou tyčinku. Pokud máte strach, že bude tyčinka pouštět vlákna, můžete vyzkoušet jemný, měkký štěteček, a odolnější nečistoty opatrně, ale důkladně odstranit hadříkem. Hadřík by měl být jemný, měkký, a neměl by pouštět vlákna. Můžete ho navlhčit buďto suchou vodou, nebo speciálním přípravkem, který je určený pro čištění elektronických produktů. Poté sluchátka důkladně otřete suchým hadříkem. Ačkoliv k tomu mohou některé nečistoty svádět, vyvarujte se používání ostrých předmětů a drsných materiálů.

Čištění pouzdra

Pouzdro nejprve důkladně otřete hadříkem, navlhčeným buďto čistou vodou, nebo přípravkem, určeným k čištění elektronických zařízení či displejů. Poté pouzdro důkladně vysušte suchým, měkkým hadříkem, který nepouští vlákna. Pro dočištění otvorů pro sluchátka můžete použít suchou a čistou vatovou tyčinku, nečistoty z Lightning portu můžete odstranit měkkým, jemným, malým štětečkem. Pro odstranění hrubších nebo odolnějších nečistot můžete trochu přitlačit, ani při čištění pouzdra svých AirPodů ale nepoužívejte ostré předměty, drsné materiály, a vyvarujte se také nanášení jakýchkoliv tekutin a roztoků přímo na pouzdro. Podobně jako AirPody a další Apple zařízení můžete i pouzdro na svá bezdrátová sluchátka od Applu vydezinfikovat za pomoci dezinfekčních ubrousků, napuštěných 70% roztokem izopropylalkoholu.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.