Zavřít reklamu

Vánoce se nezadržitelně blíží – aktuálně do nich zbývá méně než dva měsíce. Na našem magazínu pro vás tradičně několik týdnů před Vánocemi připravujeme články, ve kterých vám dáváme tipy na různé nejlepší vánoční dárky. Pokud se tedy řadíte mezi jedince, kteří si rádi nakoupí veškeré dárky s předstihem, tak brzké články rozhodně oceníte. V tomto konkrétním článku se budeme věnovat hned 10 nejlepším vánočním dárkům pro tzv. „čističe“ elektroniky, zkrátka pro lidi, co mají rádi svou elektorniku čistou, sterilní a bez bakterií. Tak se na to rovnou vrhněme.

Alza Air Duster 600 ml

Naprostým základem, který by neměl chybět ve výbavě prakticky každého uživatele elektroniky, je rozhodně stlačený vzduch v plechovce. Ten se hodí všude tam, kde se usazuje prach a vy jej potřebujete profouknout. Stlačený vzduch v plechovce je ideální z toho důvodu, jelikož nemá tak velkou sílu jako kompresor, tudíž vaši elektroniku neponičí. Konkrétně jej lze využít při čištění počítače či notebooku, u iPhonu a dalších Apple zařízeních s ním můžete profouknout třeba konektory. Z vlastní zkušenosti doporučuji stlačený vzduch Alza Air Duster, který je oproti těm konkurenčním opravdu velmi levný – dle počtu objednaných kusů jej koupíte už od 84 Kč.

Alza Air Duster 600 ml koupíte zde

CLEAN IT čistící utěrka z mikrovlákna

Pokud dojde na nějakou formu čištění, vždy je nutné mít po ruce také čistící utěrku z mikrovlákna. Těch je na trhu k dispozici opravdu mnoho, dobrou volbou je však v tomto případě značka CLEAN IT. Ta konkrétně nabízí například mikrovláknovou utěrku s označením CL-700, která má rozměry 40 × 42 centimetrů, takže je ideální do ruky, a světle modrou barvu. S využitím této utěrky si můžete být jistí, že perfektně očistíte jakýkoliv displej či obrazovku od nečistot a prachu. Vychází jen na 89 Kč a rozhodně ní uděláte radost, jelikož se zkrátka nikdy neztratí.

CLEAN IT čistící utěrku z mikrovlákna koupíte zde

Alza LCD/TFT/PLASMA Cleaner

Ne v každém případě je možné obrazovku či displej vyčistit pouze s využitím vody. Někteří jedinci totiž nechávají své obrazovky zajít do extrému, takže jsou mastné, flekaté a zkrátka hodně špinavé. V takové situaci je důležité sáhnout po nějakém čističi, který dokáže nečistoty rozpustit, na druhou stranu ale nesmí poškodit ochranné vrstvy displeje. Ideálním čističem může být třeba Alza LCD/TFT/PLASMA Cleaner, který dokáže, jak už název napovídá, čistit nejen LCD, TFT a PLASMA obrazovky, ale také prakticky cokoliv dalšího. Nezanechává šmouhy ani stopy a po aplikaci chrání povrch mikroskopickou vrstvou. Vychází na 109 Kč a plechovka má objem 250 mililitrů.

Alza LCD/TFT/PLASMA Cleaner koupíte zde

alza lcd tft plasma cleaner

CLEAN IT čistící ubrousky 52 ks

Chcete mít jistotu toho, že obdarovaný bude schopen svou elektroniku vyčistit kdykoliv, kdekoliv a velmi rychle? Jestliže ano, můžete mu udělat radost čistícími ubrousky od značky CLEAN IT. V balení se těchto ubrousků nachází celkově 52 kusů, každý jeden je pak zvlášť zabalený a napuštěný ve speciálním čistícím roztoku. Velikost jednoho ubrousku je 14 x 12 centimetrů a hodí se nejen k čištění displejů, ale také k čištění brýlí a veřejných madel (například v MHD či u nákupních vozíků). Mimo to je lze využít také k očištění rukou – pro lidskou pokožku jsou neškodné. Tyto ubrousky pořídíte již od 119 Kč a jedná se o povinnou součást každého, kdo chce mít vždy pocit čistoty.

CLEAN IT čistící ubrousky 52 ks koupíte zde

EPICO čistící sada na sluchátka

Vlastníte vy, stejně jako případný obdarovaný, bezdrátová sluchátka, tj. například AirPody či jakékoliv jiné? Jestliže ano, tak mi jistě dáte zapravdu, že se můžete snažit sebevíc, ale zkrátka čas od času k zašpinění sluchátek ušním mazem zkrátka dojde. Nejde s tím nic dělat a je to zcela přirozené, každopádně by se sluchátka měla pravidelně čistit. Mnoho uživatelů ale v tomto ohledu často udělá více škody než užitku, a to z důvodu využití špatných nástrojů či techniky. Hodit se v tak může speciální EPICO čistící sada na sluchátka, která obsahuje dva štětečky, dvě vatové tyčinky, mokrý hadřík a suchý hadřík. Pořídíte ji za 129 Kč a výrazně zjednoduší čištění sluchátek.

EPICO čistící sadu na sluchátka koupíte zde

epico čistící sada sluchátka

CYBER CLEAN The Original

Určitě už jste někdy viděli video, ve kterém uživatel čistí svá zařízení a příslušenství s využitím speciální lepkavé hmoty. Jakkoliv se tento způsob čistění může zdát zvláštní, tak je důležité zmínit, že opravdu funguje. Tuto speciální čistící hmotu vyrábí CYBER CLEAN a hodí se především pro čištění špatně dostupných povrchů, tedy například klávesnic, ovladačů, fotoaparátů, různého hardwaru a dalších. Čistící hmota CYBER CLEAN je patentovaná a opakovatelně využitelná – vždy ji po čištění stačí vzít a vložit zpět do uzavíratelného kelímku. Balení s hmotnosti 160 gramů koupíte za 249 korun.

CYBER CLEAN The Original koupíte zde

Apple čistící hadřík

Vzhledem k tomu, že se nacházíme na Apple webu, tak v tomto článku samozřejmě nesmí chybět ani tip na originální Apple čistící hadřík. Ten je oproti ostatním a obyčejným čistícím hadříkům mnohonásobně dražší a mnoho lidí si z něj dělá vyloženě legraci, každopádně pokud jej jednou vyzkoušíte, tak už nebudete chtít čistit displeje a obrazovky ničím jiným – sám jsem se o tom přesvědčil. Apple čistící hadřík je měkký a zhotovený z neabrazivního materiálu, takže s ním lze kromě obyčejných displejů čistit i displeje s nanotexturou. Hlavní je, že nedělá šmouhy a dokáže čistit opravdu parádně jen s využitím vody. Jeho cena je 469 Kč, rozhodně ale stojí za to.

Apple čistící hadřík koupíte zde

WHOOSH! Screen Shine Duo

Chcete udělat radost čistícím prostředkem, který lze považovat za jednoduché a kompletní řešení? Pokud ano a dotyčný obdarovaný si na čistotu potrpí, tak rozhodně sáhněte po WHOOSH! Screen Shine Duo. Výrobky od této značky mají opravdu velké renomé a zkrátka fungují ještě lépe, než očekáváte. Při využití WHOOSH! Screen Shine Duo máte jistotu čistého displeje bez otisků prstů a hlavně bez bakterií a virů. Jen pro zajímavost, displej telefonu jež až 10x špinavější než záchodové prkénko, takže je jeho čištění velmi důležité. Za 499 korun koupíte WHOOSH! Screen Shine Duo v balení 100+8 mililitrů a s antibakteriálním hadříkem v balení.

WHOOSH! Screen Shine Duo koupíte zde

UNIQ LYFRO BEAM kapesní UVD LED dezinfekční hůlka

Především v době COVIDu začali lidé pořádně dbát na každodenní hygienu, a to nejen sebe, ale také zařízení, které každodenně využívají. Dobrou zprávou je, že mnohým lidem tohle vydrželo i nyní. Velmi oblíbenými se se staly také speciální UV čističe, které dokáží povrch předmětů či zařízení dezinfikovat, a to rychle a efektivně. Radost můžete „čističům“ udělat také dárkem ve formě kapesní UV dezinfekční hůlky UNIQ LYFRO BEAM. Tato hůlka dokáže zlikvidovat až 99.9 % škodlivých patogenů, disponuje baterií o kapacitě 500 mAh (provoz až 3 hodiny) a má certifikaci SGS ISO 9001. Koupit ji můžete za 649 Kč.

UNIQ LYFRO BEAM kapesní UVD LED dezinfekční hůlku koupíte zde

Samsung antibakteriální UV čistička

Chcete obdarovanému udělat radost pořádnou UV čističkou, která je určená pro kompletní dezinfekci větších povrchů, tj. například mobilních telefonů a dalších? Pokud ano, sáhnout můžete po antibakteriální UV čističce Samsung, která dokáže zničit 99 % škodlivých zárodků a bakterií, včetně E.coli, Staphylococcus a Candida albicans. Do této čističky stačí telefon jednoduše zavřít a zmáčknout tlačítko, čímž započne desetiminutové čistění, během kterého se navíc zařízení bude také bezdrátově dobíjet, a to prostřednictvím Qi uvnitř. Samsung antibakteriální UV čistička má moderní design, je propracována do nejmenších detailů a vychází na 790 Kč.

Samsung antibakteriální UV čističku koupíte zde

.