Zavřít reklamu
iWant

Jak dobrá jsou „AirPods“ od Huawei?

iWant

Když společnost Apple vydala spolu s iPhonem 7 bez možnosti připojení klasického sluchátkového jacku, část veřejnosti zpanikařila, a to i navzdory tomu, že standardní součástí balení byla redukce z jacku na lightning. Oznámení bezdrátových AirPods sluchátek se také neobešlo bez patřičně dramatické odezvy. Navzdory počáteční skepsi si AirPods získaly jistou popularitu a řadu více či méně přiznaných napodobenin.

Kopírování je v tomto odvětví průmyslu poměrně běžnou věcí a nevyhnulo se ani AirPods, která nejprve sklízela vlnu posměchu a kritiky kvůli svým rozměrům a designu. Mezi společnosti, které začaly produkovat bezdrátová sluchátka, nápadně připomínající AirPods, patří i Huawei. Vlad Savov, redaktor deníku The Verge, měl možnost vyzkoušet si na vlastní uši sluchátka Huawei FreeBuds. Výsledkem je příjemné překvapení a spokojenost s funkčností, pohodlím a designem sluchátek.

Ponechme stranou fakt, že se tak významný subjekt, jako je právě Huawei, rozhodl okopírovat Apple, a do jaké míry ho vlastně okopíroval. Na jablečná AirPods, jejich design, velikost (spíše maličkost) a způsob ovládání není problém si po určité době zvyknout. Applu se navíc umístěním Bluetooth antény a baterie mimo hlavní část sluchátka podařilo nastolit rovnováhu mezi poskytováním čistého signálu a zároveň slušné zvukové kvality. O totéž se – soudě dle designu – pokouší i Huawei.

V průběhu eventu P20 v Paříži Huawei neumožňoval poslechové testování svých bezdrátových sluchátek, po stránce komfortu a toho, jak v uchu „sedí“, se jim v rámci rychlého vyzkoušení nedá nic vytknout. FreeBuds se bez problémů udrží přesně tam, kde mají, a díky silikonové špicce drží ještě o něco lépe a hlouběji. Hlubší umístění navíc zajišťuje i intenzivnější potlačení okolního hluku, což je výhoda, kterou AirPods nedisponují.

„Stopka“ je u FreeBuds o něco delší a více plochá, než u jablečných AirPods, pouzdro na sluchátka o kousek větší. Společnost Huawei slibuje u sluchátek dvojnásobnou délku životnosti baterie na jedno nabití ve srovnání s konkurencí, tedy 10 hodin přehrávání bez nutnosti umisťovat sluchátka do nabíjecího pouzdra. Pouzdro na sluchátka FreeBuds je vyrobené z lesklého plastu, v zavřeném stavu spolehlivě a pevně drží a zároveň se pohodlně a lehce otevírá.

Na rozdíl od Applu, který svá sluchátka nabízí ve standardní bílé barvě, distribuuje Huawe své FreeBuds jak v bílé, tak i v elegantní lesklé černé variantě, která možná na pohled nebude působit v uchu tolik nezvykle – Savov se nebojí přirovnat bílá sluchátka k hokejkám, trčícím z uší svých majitelů. Černá verze FreeBuds navíc nepůsobí tak okatě jako kopie AirPods, což může být pro řadu uživatelů podstatné.

Cenu za bezdrátová Bluetooth sluchátka FreeBuds stanovila společnost Huawei pro evropský trh na 159 eur, což jsou zhruba 4000 korun. Na plnohodnotné recenze si budeme muset ještě počkat, jisté však je, že minimálně co se výdrže týče, Huawei protentokrát Apple překonal.

Zdroj: TheVerge