Zavřít reklamu

Spolenčnost Apple včera zveřejnila dokument, ve kterém je do detailu popsané, jak vlastně funguje nový autorizační systém Face ID, který se poprvé objeví v iPhonu X. Šestistránkový dokument pojmenovaný „Face ID Security“, si můžete stáhnout zde (.pdf, 87kb). Jedná se o poměrně detailní text a pokud jste měli ohledně této technologie nějaké nejasnosti, zde se dozvíte vše, co jste potřebovali vědět.

Dokument začíná popisem, jak vlastně Face ID funguje. Systém rozpozná, zda-li chce uživatel telefon odemknout na základě toho, kam se dívá. Jakmile vyhodnotí, že je čas na autorizaci, systém provede kompletní sken obličeje na základě kterého zjistí, jestli bude autorizace úspěšná či nikoliv. Celý systém se dokáže učit a reaguje na změny ve vzezření uživatele. Veškerá biometrická data a osobní údaje jsou při všech operacích velmi důkladně zabezpečeny.

V dokumentu se také objevuje informace o tom, kdy po vás vaše zařízení bude chtít číselný kód i přesto, že máte Face ID nastaveno jako primární autorizační nástroj. O kód vás vaše zařízení pořádá v případě že:

  • Zařízení bylo zapnuto nebo je po restartu
  • Zařízení nebylo více než 48 hodin odemčeno
  • Číselný kód nebyl pro autorizaci použit ve více než 156 hodinách a Face ID v posledních 4 hodinách
  • Zařízení bylo na dálku uzamčeno
  • Zařízení provedlo pět neúspěšných pokusů o odemčení přes Face ID (právě to se stalo na keynote)
  • Po stisknutí klávesové kombinace pro vypnutí telefonu/SOS a její držení o délce dvou sekund a více

V dokumentu je opět zmíněno, o kolik bezpečnější tato metoda autorizace je, oproti současnému Touch ID. Pravděpodobnost toho, že cizí člověk odemkne váš iPhone X je zhruba 1: 1 000 000. V případě Touch ID se jedná „jen“ o 1: 50 000. Tato pravděpodobnost značně klesá v případě dvojčat nebo dětí, kterým ještě nebylo třináct let, neboť ty nemají dostatečně vyvinuté obličejové rysy, které jsou pro použití Face ID kritické.

Další řádky potvrzují informace o tom, že všechna data spojená s Face ID zůstávají lokálně uložená ve vašem zařízení. Nic se neodesílá na servery Applu, nic se nezálohuje na iCloud. V případě nastavení nového profilu, se veškeré informace o tom starém smažou. Pokud vás tato problematika opravdu zajímá, doporučuji tento šestistránkový dokument přečíst.

Zdroj: 9to5mac

.