Zavřít reklamu

Pokud jste v posledních letech měli nějaký iPhone, pravděpodobně jste velmi dobře obeznámeni s tím, jak funguje Touch ID. Jednoduše si naskenujete prst do telefonu a ten pak slouží jako hlavní autorizační prvek. Můžete si naskenovat prstů více, můžete dokonce naskenovat prsty ostatních lidí pokud chcete, aby měli snadný přístup do vašeho iPhonu. To s iPhonem X končí, neboť jak se ukázalo, Face ID půjde spojit pouze s jedním uživatelem.

Apple tuto informaci oficiálně potvrdil – Face ID bude vždy nastaveno jen na jednoho specifického uživatele. Pokud tak bude chtít váš iPhone X používat i někdo jiný, bude si muset vystačit s bezpečnostním kódem. Apple tuto informaci poskytl několika různým lidem, kteří si zkoušeli nově představenou vlajkovou loď po úterní keynote. Zatím je zde podpora pouze pro jednoho uživatele s tím, že je možné, že se tento počet v budoucnu zvýší. Nic konkrétního ovšem zástupci Applu komentovat nechtěli.

Omezení na jednoho uživatele není v případě iPhonu takový problém. Jakmile se však Face ID dostane například do MacBooků či iMaců, kde je více uživatelských profilů normálních, Apple bude muset situaci nějak vyřešit. Dá se tedy očekávat, že se v budoucnu tento přístup změní. Pokud plánujete nákup iPhonu X, berte výše zmíněné informace na vědomí.

Zdroj: Techcrunch

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Takze co mi chybi na iPhonu. Dual SIM, ziju v zahranici. To je duvod, proc si ho nemuzu nikdy poridit. Podobne kvalitni telefony od Samsungu dual maji. Take bych asi 70% funkci vymenil za delsi vydrz baterie. Detske uzivatelske rozhrani by mohlo jit prepnout na dospele, ktere by dokazali udelat urcite take hezky.

    Ono to taky vyplývá z logiky věci. Obličej má každý jenom jeden. Až bude možnost v iOS přihlásit se na různé uživatelské účty, bude FaceID fungovat v souladu s tím. Nepochybuji, že až bude FaceID na Macu, bude automaticky přepínat mezi uživatelskými účty.

celý text

Čtěte více.