Zavřít reklamu

S iPhony 13 oznámil Apple řadu nových krytů a pouzder s MagSafe kompatibilitou nejen pro nové modely telefonů, ale i pro předchozí generace. Jedna novinka se týkala i kožené peněženky s MagSafe, kterou lze nově integrovat do platformy Najít. Nepočítejte ale s tím, že se bude chovat jako AirTag. 

Ztratit peněženku není příjemné v žádném z možných scénářů. Přijdete tak nejen o obsažené finance, ale samozřejmě i platební karty, doklady a jiné průkazy, což mnohdy bolí o poznání více. Protože je pak MagSafe peněženka k iPhonům 12 a 13 přichycena „jen“ za pomoci magnetů, může se skutečně stát, že ji ztratíte. Také proto je nově s iOS 15 integrována do platformy Najít.

Kožená peněženka s MagSafe je navržena nejen na styl, protože je vyrobena ze speciálně činěné francouzské kůže, ale i funkčnost. Mince do ní sice nedáte, např. občanský a řidičský průkaz už ano, stejně tak až tři platební karty (je-li to nutné, pokud máte aktivováno Apple Pay). Peněženku můžete přichytit přímo k iPhonu, ale třeba i k podporovanému MagSafe krytu.

Zobrazení telefonního čísla nálezci 

Máte-li pak ve svém iPhonu 12 a novějším iOS 15, podporuje peněženka službu Najít (nefunguje s Průhledným krytem s MagSafe na iPhone 12). Díky tomu vám aplikace řekne poslední známou polohu peněženky, když dojde k odpojení od telefonu. A v tom je právě ten kámen úrazu. Telefon sice zaznamená polohu, kde se od něho peněženka odpojila, ta ale není nijak aktivně dohledatelná, jako AirTag a jiné zařízení společnosti.

Neobsahuje totiž žádnou sledovatelnou technologii, a tak ani kolem vytracené peněženky procházející Apple zařízení neodesílají její polohu. Jakmile ji tedy někdo přemístí, jednoduše se s ní můžete nadobro rozloučit. Tedy skoro, protože společnost umožňuje zobrazení vašeho telefonního čísla nálezci. Musí to být ale majitel iPhonu 12 nebo novějšího, kdy peněženku přiloží ke svému zařízení.

K nastavení zobrazování telefonního čísla přejděte na panel Zařízení v dolní části obrazovky a potom na název své kožené peněženky. Zde klepněte na své telefonní číslo pod záhlavím Zobrazit telefonní číslo. Pak už jen zapněte možnost Zobrazit telefonní číslo a klepněte na Hotovo. K tomu, aby se ale ztrátě obecně předcházelo, si můžete nastavit ve svém iPhonu oznámení při odloučení peněženky od zařízení. 

Kožená peněženka s MagSafe a nastavení upozornění při jejím odloučení se od telefonu 

  • Klepněte na panel Zařízení v dolní části obrazovky. 
  • Vyberte název zařízení, pro které chcete upozornění nastavit. 
  • V části Oznámení klepněte na volbu Upozornit na zapomenutí. 
  • Zapněte volbu Upozornit na zapomenutí. 
  • Dále postupujte podle pokynů na displeji. 
  • Chcete-li přidat místo, na kterém nebudete o odloučení informování, vyberte některé z navrhovaných, nebo klepněte na volbu Nová poloha a po výběru na Hotovo. 
  • Nakonec už jen potvrďte nabídkou Hotovo. 

K plné funkčnosti je nutné vlastnit iPhone 12 nebo novější a mít v něm nainstalovaný iOS 15 nebo novější. Kožená peněženka s MagSafe k iPhonu se prodává za 1 690 Kč a můžete ji mít ve zlatohnědém, tmavě višňovém, sekvojově zeleném, temně inkoustovém nebo šeříkově nachovém barevném provedení.

Nově představené Apple produkty můžete zakoupit na Mobil Pohotovosti

Chcete nový iPhone 13 nebo iPhone 13 Pro koupit co možná nejvýhodněji? Pokud u Mobil Pohotovosti upgradujete na nový iPhone, získáte za svůj stávající telefon nejlepší výkupní cenu. Novinku od Applu si také můžete snadno pořídit na splátky bez navýšení, kdy navíc nezaplatíte ani korunu. Více na mp.cz.

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.