Zavřít reklamu

V týdnu se začaly na internetu objevovat první recenze na nejnovější HomePod 2. generace. Tomuto tématu se budeme věnovat i v našem souhrnu uplynulých událostí. Kromě prvních recenzí na nový HomePod bude řeč například o využití Apple Watch v profesionálním sportu nebo o tom, jak AirTag při hledání ztracené peněženky v letadle odvedl lepší práci než aerolinky.

První recenze HomePodu 2. generace

V průběhu uplynulého týdne se na internetu objevily první recenze na nový HomePod 2. generace. První recenzenti chválili například i zvuk nového „velkého“ HomePodu. Billy Steele v recenzi pro magazín Engadget poznamenal, že nový model má méně výškových reproduktorů než první generace, což se nemusí zamlouvat každému. I přesto ale HomePod zní podle Steeleho dobře, a to zejména ve srovnání s některými jinými chytrými reproduktory. Brian Heater z TechCrunch poukázal na drobnou změnu po stránce designu, kdy se tvar reproduktoru na koncích mírně zužuje. Žádná z recenzí pochopitelně nezapomněla zmínit dotykový displej s podsvícenou plochou na horní straně HomePodu. Recenzenti často chválili zvětšení této dotykové plochy, stejně jako novou barvu, recyklovaný materiál, senzor teploty a vlhkosti nebo odnímatelný kabel.

Apple Watch pro profesionální surfaře

Chytré hodinky od Applu sice nabízí řadu skvělých funkcí pro nejrůznější pohybové aktivity, řada lidí, kteří berou sportování o něco vážněji, ale i přesto dává přednost některým konkurenčním značkám. Magazín The Verge ale tento týden informoval o tom, že Světová surfařská liga (WSL – World Surf League) vybrala právě Apple Watch – konkrétně Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra – coby oficiální doplněk pro závodníky. Chytré jablečné hodinky budou surfařům v reálném čase poskytovat informace o výsledcích, vlnách a zbývajícím čase do konce závodu. Je to vůbec poprvé, co budou hodinky Apple Watch oficiálním nositelným zařízením v profesionálním sportu. Před každým závodem dostane každý sportovec hodinky Series 8 a Ultra s předinstalovanou speciálně vytvořenou aplikací WSL Surfer. Aplikace se v reálném čase propojí s ligovým bodovacím systémem a bude surfařům poskytovat aktuální informace. Na oficiálním přijetí hodinek Apple Watch ve WSL je zajímavé to, že jejich použití v tomto případě nesouvisí s výkonností – jde o způsob přenosu informací sportovcům v reálném čase, který využívá mobilní funkce hodinek Apple Watch.

AirTag v hlavní roli při hledání ztracené peněženky

Lokalizační přívěsky AirTag již pomohly řady lidí ve více či méně bizarních případech hledání ztracených věcí, zavazadel, ale třeba i domácích mazlíčků. Nedávno se díky AirTagu podařilo vystopovat peněženku, kterou cestující jménem John Lewis zapomněl v letadle společnosti American Airlines – o úspěšném nálezu se ale zatím hovořit nedá. Ačkoli letecká společnost tvrdí, že peněženku nenašla, Lewis díky AirTagu viděl, jak jeho peněženka procestovala 35 různých měst. John Lewis na svém twitterovém účtu uvedl, že peněženku zapomněl v letadle poté, co se opozdil na navazující let po hodinovém zpoždění původního letu.

Najít ztracené předměty v podobných situacích není zrovna snadné, ale Lewis si do peněženky vložil lokalizátor AirTag. Podle očekávání Lewis v aplikací Najít přesně viděl, kde se jeho peněženka nachází, ale společnost American Airlines mu sdělila, že ji po vyčištění letadla nemohla najít. Na tomto tvrzení společnost trvala i poté, co jí Lewis poskytl informace o lokaci. V době psaní tohoto článku zatím Lewis neuvedl, zda se k němu peněženka úspěšně vrátila.

.