Zavřít reklamu

Ovladač, který jablečná společnost přibaluje k Apple TV, patří mezi jeden z nejzajímavějších ovladačů, který se může ve vaší ruce ocitnout. Je malý, disponuje prakticky jen šesti hardwarovými tlačítky, společně s dotykovou plochou, která slouží také k potvrzování/klikání. Apple se samozřejmě nemůže trefit do vkusu všech uživatelů. Je tak prakticky jasný, že některým uživatelům se ovladač líbit nemusí, a jiným zase naopak ano. Apple se rozhodl uživatelům zpřístupnit alespoň určité funkce zpřístupnění. Pokud chcete zjistit, jaké to jsou, a kde je najdete, tak stačí, abyste dočetli tento článek až do konce.

Jak na Apple TV změnit nastavení bezdrátového ovladače

Pokud si chcete na vaší Apple TV změnit nastavení bezdrátového ovladače, tak prvně zapněte vaši Apple TV. Poté se přesuňte na domovskou obrazovku, kde se pomocí ovladače přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Poté, co tak učiníte, tak stačí, abyste se v menu přesunuli do sekce Ovladače a nastavení. Zde už se úplně nahoře nachází sekce Ovladač, kde si můžete nastavit Citlivost Touch povrchu, co bude dělat tlačítko plochy, a také si můžete zobrazit další informace o ovladači – například jeho sériové číslo, verzi firmwaru, či stav nabití baterie. Tyto údaje najdete v sekci Ovladač.

Nejzajímavější je v tohoto nastavení samozřejmě první možnost Citlivost Touch povrchu, kde si můžete nastavit, jak moc citlivý bude dotykový povrch vašeho ovladače. Zde jsou k dispozici možnosti Vysoká, Střední či Nízká. Ne každému uživateli musí vyhovovat ve výchozím nastavení zvolená střední citlivost – a zde ji lze změnit. Pokud poté klepnete na možnost Tlačítko plochy, tak se nezobrazí žádné menu s možnostmi, ale pouze se přepnete mezi dvěma nastaveními. Pokud na možnost Tlačítko plochy klepnete, tak si můžete zvolit, zdali se po jeho stisknutí otevře Aplikace Apple TV, anebo se přesunete na Plochu.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Za mě je apple ovladač velice nepovedený a neergonomický. Ke zlepšení pocitu ovládání Apple TV nepomůže nic. Kvůli tomu jej vůbec nepoužívám a radši vše ovládám z iPadu. Aspoň tak!

    Mně osobně (tedy kromě psaní, to provádím na iPhonu) ovladač k Apple TV vcleku vyhovuje. Je sice trošku menší, avšak to jsem vyřešil obalem z Aliexpressu a nyní si nemohu stěžovat. :)

celý text

Čtěte více.