Zavřít reklamu

Se snímky obrazovky pracuje většina z nás prakticky každý den. Jedná se o velice jednoduchý způsob pro sdílení prakticky jakéhokoliv obsahu, a to jak na iPhonu či iPadu, tak i na Macu. Samozřejmě je možné většinu obsahu sdílet klasickým způsobem – například text stačí označit a zkopírovat, obrázek uložit a odeslat apod. Pořízení snímku obrazovky je však opravdu nesmírně rychlé a jeho následné sdílení pak ještě o dost jednodušší. Někteří z vás však dost možná nemají tušení o tom, že lze snímky obrazovky pořizovat i na Apple Watch.

Jak na Apple Watch aktivovat pořizování snímků obrazovky

Abyste však mohli snímky obrazovky na Apple Watch pořizovat, tak je prvně nutné, abyste tuto možnost prvně aktivovali. Ve výchozím nastavení jsou snímky obrazovky na jablečných hodinkách vypnuté, takže se vám je nepodaří vytvořit. Pro aktivaci snímků obrazovky na Apple Watch postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o něco níže, kde najděte a rozklikněte kolonku Obecné.
  • Poté se přesuňte na úplný konec této zmíněné sekce.
  • Zde už jen stačí, abyste pomocí přepínače aktivovali možnost Zapnout snímky obrazovky.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na Apple Watch aktivovat snímky obrazovky. V případě, že byste po aktivaci chtěli snímek obrazovky provést, tak zároveň společně stiskněte boční tlačítko a digitální korunku na jablečných hodinkách. Jakmile tak učiníte, tak displej Apple Watch problikne a ucítíte haptickou odezvu, což značí potvrzení pořízení. Snímek obrazovky se následně za krátkou dobu objeví v aplikaci Fotky na vašem iPhonu – je ale nutné, abyste byli připojeni k Wi-Fi.

.