Zavřít reklamu

Apple Watch jsou naprosto fantastickým pomocníkem, kterého můžete využít v různých situacích. Primárně byly jablečné hodinky stvořeny pro sledování vaší aktivity a zdraví, což je jim daří rozhodně skvěle – již několikrát jsme vás informovali o tom, jak zachránily lidské životy. Sekundárně ale dokáží Apple Watch zjednodušit každodenní fungování, jelikož na nich bez problémů vyřešíte některé záležitosti, kvůli kterým byste jinak museli vytahovat iPhone z kapsy. Jedná se například odpovědi na notifikace, čtení zpráv, zobrazování různých informací apod.

Jak na Apple Watch (de)aktivovat automatické spouštění hudebních aplikací

Pokud Apple Watch vlastníte, tak jste si už dost možná všimli, že po spuštění přehrávání hudby, například po sednutí do auta, se na nich automaticky spustí konkrétní hudební aplikace, ze které zvuk pochází. Může se jednat třeba o Spotify, Apple Music a další. Díky této funkci tak můžete, přímo z vašeho zápěstí, ihned přehrávání hudby různě ovládat, bez nutnosti ručního spuštění aplikace. Jak se může tato funkce zdát skvělá, tak věřte, že mnoho uživatelů ji úplně v oblibě nemá, včetně mě. Dobrou zprávou je, že o tom inženýři z Applu ví, a tak si v nastavení můžete zvolit, aby se hudební aplikace automaticky nespouštěly. Toho docílíte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o kus níže, kde vyhledejte a otevřete kolonku Zobrazení a jas.
  • Zde věnujte pozornost poslední kategorii, která nese název Probuzení.
  • Nakonec už jen stačí, abyste tady přepínačem (de)aktivovali Auto-spouštět audioaplikace.

Výše uvedeným způsobem tedy můžete deaktivovat, popřípadě samozřejmě aktivovat, funkci pro automatické spouštění hudebních aplikací. Tato funkce je konkrétně ve watchOS k dispozici už delší dobu, je ale nutné zmínit, že za poslední léta několikrát změnila svou pozici v předvolbách. Máte-li nainstalovaný nejnovější systém watchOS 8, tak již víte, kde funkci můžete hledat, jelikož mnoho uživatelů zůstalo zmatených, když ji neúspěšně hledali na nějakém starším místě. Umístění v sekci Zobrazení a jas rozhodně není úplně ideální, ale bohužel to musíme překousnout.

.