Zavřít reklamu

Pokud chcete v dnešní době poslouchat hudbu, tak uděláte nejlépe v případě, že si pořídíte předplatné nějaké hudební streamovací aplikace. Díky ní získáte přístup k milionům různých skladeb, alb a playlistů, a to vše často za pouhých desítek, maximální nižších stovek korun měsíčně. Streamovací služby vám tudíž dokáží ušetřit čas a nervy a hlavně podpoříte tvůrce. Vlastníte-li kromě iPhonu také Apple Watch, tak zajisté víte, že hudební aplikace, například Spotify či Apple Music, můžete jednoduše ovládat i skrz ně, což se může hodit.

Jak na Apple Watch deaktivovat automatické spouštění hudební aplikace

Pokud však začnete přehrávat nějakou hudbu, tak se na Apple Watch automaticky spustí konkrétní hudební aplikace, ze které hudba hraje, což je pro většinu uživatelů otravné. To znamená, že se hudební aplikace spustí například po nastoupení do auta a v jiných případech, kdy dojde ke spuštění přehrávání hudby. V minulých verzích watchOS jste mohli tuto funkci deaktivovat jednoduše v Nastavení v sekci Obecné, s příchodem nové verze watchOS 8 se však tato funkce přesunula jinam. Nově ji lze tedy deaktivovat následovně:

  • Prvně na vašich Apple Watch přejděte do seznamu aplikací.
  • V seznamu aplikací pak najděte a otevřete aplikaci Nastavení.
  • Následně sjeďte o kus níže, a to až k sekci Zobrazení a jas, kterou rozklikněte.
  • Dále sjeďte úplně dolů, kde se nachází možnost Automaticky spouštět zvukové aplikace.
  • Chcete-li automatické spouštění hudebních aplikací vypnout, tak funkci pomocí přepínače deaktivujte.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy na vašich Apple Watch jednoduše deaktivovat automatické spouštění hudebních aplikací po spuštění přehrávání hudby. To znamená, že když se spustí přehrávání například ze Spotify či Apple Watch, tak už se tato aplikace na Apple Watch nespustí. Zmíněnou funkci lze jednoduše deaktivovat i na iPhonu, tak to tak, že přejdete do aplikace Watch, kde v kategorii Moje hodinky rozklikněte sekci Zobrazení a jas a dole deaktivujte možnost Auto-spouštět audioaplikace.

.