Zavřít reklamu

Apple představil nové verze svých operačních systémů již před několika měsíci, a to konkrétně na vývojářské konferenci WWDC21. Dočkali jsme se představení iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto systémy byly zpočátku k dispozici v beta verzích pro vývojáře a později i pro veřejné testery. Po delší době testování Apple vypustil také veřejné verze zmíněných systémů, a to ve dvou „vlnách“. První vlna obsahovala iOS a iPadOS 15, watchOS 8 a tvOS 15, druhá vlna, která přišla nedávno, pak pouze macOS 12 Monterey. Na našem magazínu se neustále věnujeme funkcím z nejnovějších systémů a v tomto článku se budeme věnovat watchOS 8.

Jak na Apple Watch (de)aktivovat režim Soustředění

Mezi jednu z největších funkcí, která je součástí prakticky všech aktuálních systémů. patří bezesporu režimy Soustředění. Ty přímo nahradily původní režim Nerušit a můžete si v nich vytvořit hned několik různých režimů, které je možné si individuálně přizpůsobit. V režimech si můžete nastavit například to, kdo se vám bude moci dovolat, popřípadě která aplikace vám bude moci odesílat oznámení – a mnoho dalšího. Skvělé je i to, že se nově Soustředění sdílí napříč všemi vašimi zařízeními, která jsou vedená pod stejným Apple ID. Pokud tedy nějaký režim vytvoříte, tak se objeví na všech zařízeních a zároveň se bude sdílet i stav aktivace. Na Apple Watch je možné režim Soustředění (de)aktivovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašich Apple Watch přesunuli na domovskou stránku s ciferníkem.
  • Následně přejetím prstu ze spodní části obrazovky nahoru otevřete ovládací centrum.
    • V aplikaci je nutné prst na spodní hraně obrazovky chvíli podržet, a poté přejet nahoru.
  • Poté v ovládacím centru lokalizujte prvek s ikonou měsíce, na který klepněte.
    • Jestliže se tento prvek nezobrazuje, tak sjeďte dolů, klepněte na Upravit a přidejte jej.
  • Dále už si jen stačí vybrat a klepnout na jeden z dostupných režimů Soustředění.
  • Tímto se režim Soustředění aktivuje. Přejetím prstu shora dolů můžete ovládací centrum skrýt.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy na Apple Watch aktivovat vybraný režim Soustředění. Po aktivaci se ikona měsíce přemění na ikonu vybraného režimu. To, že je režim Soustředění aktivní lze mimo jiné poznat přímo na domovské stránce s ciferníkem, kde se v horní části obrazovky nachází ikona samotného režimu. Dobrou zprávou je, že v Nastavení -> Soustředění můžete dokonce provádět základní úpravu předvoleb konkrétních režimů. Pokud byste ale chtěli vytvořit nový režim, budete tak muset učinit na iPhonu, iPadu či Macu.

.