Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi pravidelné čtenáře našeho magazínu, tak vám zajisté před několika měsíci neunikla letošní první konference od Applu. Jednalo se o vývojářskou konferenci WWDC, na které jsme se již tradičně dočkali představení nových operačních systémů od Applu. Konkrétně jablečná společnost přišla s iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto operační systémy byly ihned po skončení prezentace k dispozici v předběžném přístupu,  zprvu pro veškeré vývojáře a následně také pro testery. V současné chvíli už jsou tyto systémy, vyjma macOS 12 Monterey, k dispozici pro širokou veřejnost. Na našem magazínu se neustále věnujeme novinkám z nových systémů a v tomto článku se podíváme na novou možnost z watchOS 8.

Jak na Apple Watch sdílet fotografie přes Zprávy a Mail

Apple se při představení watchOS 8 relativně dlouho věnoval vylepšení v aplikaci Fotky. Pokud totiž Fotky otevřete ve starší verzi watchOS, tak si zde můžete zobrazit pouze několik desítek či stovek vybraných fotografií – a tím to končí. Ve watchOS 8 si nově kromě tohoto výběru fotek můžete nechat zobrazit i vzpomínky a doporučené fotografie. Kromě toho, že si tyto fotografie můžete přímo na vašem zápěstí prohlédnout, tak je rovnou můžete i jednoduše sdílet, a to buď skrze aplikaci Zprávy či Mail, což se může v určité situaci hodit. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na Apple Watch s watchOS 8 přesunuli do seznamu aplikací.
  • Jakmile tak učiníte, tak v seznamu aplikací najděte a rozklikněte aplikaci Fotky.
  • Následně si najděte konkrétní fotografii, kterou chcete sdílet, a otevřete ji.
  • Poté v pravé dolní části obrazovky stiskněte tlačítko s ikonou sdílení.
  • Dále se zobrazí rozhraní, ve kterém už můžete fotografii velmi jednoduše sdílet.
  • Sdílet ji můžete vybraným kontaktům, popřípadě níže najdete ikony aplikací Zprávy a Mail.
  • Po vybrání jednoho ze způsobů pro sdílení už jen stačí vyplnit ostatní náležitosti a fotku odeslat.

Pomocí výše uvedeného způsobu můžete tedy v rámci watchOS 8 jednoduše sdílet snímky z nativní aplikace Fotky, která se dočkala přepracování. Pokud budete fotografii sdílet skrze Zprávy, tak musíte vybrat kontakt a případně můžete přiložit nějakou zprávu. Při sdílení prostřednictvím aplikace Mail je nutné vyplnit příjemce, předmět a zprávu jako takovou. Kromě toho si můžete vytvořit z konkrétní fotografie, kterou jste si vybrali, také ciferník.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více