Zavřít reklamu

I přesto, že je displej jablečných Apple Watch doopravdy velmi malý, tak na něm můžete provádět širokou škálu různých činností. Apple Watch jsou určeny především pro sportovce a takové uživatele, kteří chtějí být motivování do toho, aby něco dělali. Kromě sledování aktivity však můžete jablečné hodinky využít i ke čtení zpráv, odepisování v rámci chatovací aplikace, anebo třeba k buzení. Věděli jste ale o tom, že si na malinkatém displeji jablečných Apple Watch můžete zobrazit i webovou stránku? Safari v menu aplikací ale nenajdete – v tomto případě je nutné provést trik, který si společně ukážeme v tomto článku.

Jak na Apple Watch prohlížet webové stránky

V případě, že si chcete na vašich Apple Watch prohlédnout nějaké webové stránky, tak je nutné, abyste k tomu využili aplikaci Zprávy. Jak už jsem zmínil výše, tak Safari jednoduše ve watchOS nenajdete, a proto je třeba využít tohoto fíglu s aplikací Zprávy. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste si do nějaké konverzace v aplikaci Zprávy poslali odkaz s webovou stránkou, kterou chcete otevřít.
  • Pokud chcete například otevřít Jablíčkáře, tak je nutné, abyste si na iPhonu v prohlížeči zkopírovali URL adresu https://jablickar.cz/.
  • Po zkopírování se přesuňte do aplikace Zprávy a otevřete konverzaci (klidně vlastní „sám se sebou“), do které odkaz vložte a zprávu pošlete.
  • Nyní je nutné, abyste na vašich Apple Watch stisknuli digitální korunku.
  • Z menu aplikací poté otevřete aplikaci Zprávy.
  • Najeďte si do konverzace, do které jste pomocí výše uvedeného bodu zaslali zprávu s URL adresou.
  • Poté už jen stačí, abyste na odkaz na Apple Watch klepnuli.
  • Po klepnutí se zobrazíte na webové stránce, kterou si můžete ihned začít prohlížet.

Co se týče ovládání webové stránky, tak to je v případě watchOS vcelku jednoduché. Pokud chcete na stránce sjet výše či níže, tak k tomu můžete použít digitální korunku. Odkazy, anebo třeba naše články, poté můžete jednoduše otevírat tapnutím na displej, podobně jako třeba na iPhonu či iPadu. V případě, že se chcete vrátit o stránku zpět, tak přejeďte prstem z levé hrany displeje směrem doprava. Pokud chcete webovou stránku na Apple Watch zavřít, tak stačí vlevo nahoře klepnout na Zavřít. Články z Jablíčkáře a dalších podobných webů se na Apple Watch zobrazí ve čtečce, takže je čtení o mnoho příjemnější. I přesto, že je displej Apple Watch doopravdy malý, tak je na něm prohlížení webu vcelku bezproblémové a nebojím se říci i příjemné. V určitých situacích se tento fígl rozhodně může hodit – stačí si do vlastní konverzace poslat několik webů, které vás zajímají, a ty postupně otevírat. Některé stránky se samozřejmě na displeji Apple Watch nemusí zobrazit pěkně.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Dokonce není třeba ani iPhone. Stačí na hodinkách založit novou zprávu a diktovat, třeba “vé vé vé tečka seznam tečka cézet” a ejhle, jste tam.

celý text

Čtěte více.