Zavřít reklamu

Pokud vlastníte více jablečných zařízení, například iPhone a Mac, tak mi jistě dáte za pravdu, že propojitelnost jablečných zařízení je jednoduše skvělá. Cokoliv, co uděláte na iPhonu, se automaticky promítne také na Macu, anebo třeba na iPadu – a samozřejmě to funguje stejně i naopak. Pokud vyfotíte fotku na iPadu, automaticky se objeví v knihovně všech vašich ostatních zařízení, která máte vedená pod Apple ID. S poznámkami, připomínkami a všeobecně s vybranými daty to může fungovat úplně stejně. Není to ale jen o synchronizaci dat. Jablečná zařízení toho v rámci propojitelnosti umí o mnoho více, díky čemuž se na některých frontách odlišují od konkurenčních produktů.

Funkce Handoff toho umí doopravdy hodně

Jednou ze skvělých funkcí je například Handoff. Název této funkce vám toho asi moc neřekne, jakmile ale zjistíte, co všechno tato funkce umí, tak si ji ihned oblíbíte a začnete ji používat. Pomocí funkce Handoff se může propojitelnost všech jablečných zařízení posunout na vyšší úroveň. Pomocí Handoff můžete jednoduše řečeno práci, kterou jste započali na jednom zařízení, dokončit na zařízení jiném. Pokud tedy například na iPhonu otevřete nějakou stránku v Safari, tak díky Handoff ji můžete ihned zobrazit například na Macu. V docku macOS zařízení se zobrazí ikona aplikace, ve které se nacházíte na druhém zařízení, a po klepnutí se ocitnete přesně tam, kde jste na původním zařízení skončili, v našem případě tedy na konkrétní webové stránce.

handoff apple
Zdroj: macOS

To ale rozhodně není všechno, co funkce Handoff umí. Kromě toho, že díky ní můžete pokračovat v práci jednoduše na jiném jablečném zařízení, tak se hodí také pro kopírování souborů a jiných dat napříč zařízeními. Pokud máte funkci Handoff aktivovanou, tak dojde k aktivaci „sdílené“ schránky. Cokoliv tedy zkopírujete na iPhonu, tak bude automaticky k dispozici na všech ostatních zařízeních. Zkopírujete-li na iPhone nějaký text, a poté na Macu provedete akci vložit (například stisknutím Command + V), tak se vloží právě ten text, který byl zkopírován na iPhonu. Jak už jsem zmínil výše, tak funkce Handoff funguje na prakticky všech Apple zařízeních, tzn. na iPhonu, iPadu, Macu či MacBooku a Apple Watch. Abyste mohli Handoff používat, tak je nutné, aby byla zařízení připojená k Wi-Fi, a aby měla aktivní Bluetooth.

Aktivace Handoff na iPhonu a iPadu

Pokud chcete Handoff aktivovat na iPhonu či iPadu, tak se jedná o velmi jednoduchý proces. Stačí se držet tohoto postupu:

 • Na vašem iOS či iPadOS zařízení otevřete nativní aplikaci Nastavení.
 • Zde poté sjeďte o něco níže a rozklikněte kolonku Obecné.
 • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte do sekce AirPlay a Handoff.
 • Zde už jednoduše stačí přepínač u funkce Handoff přepnout do aktivní polohy.

Aktivace Handoff na Macu a MacBooku

Aktivace funkce Handoff v macOS je taktéž velmi jednoduchá a svým způsobem podobná jako na iPhonu. V případě, že chcete Handoff aktivovat na jablečném počítači, postupujte takto:

 • Na vašem Macu či MacBooku najeďte kurzorem do levého horního roku, kde klepněte na ikonu .
 • Z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému…
 • Poté se zobrazí nové okno, ve kterém se přesuňte do sekce Obecné.
 • Zde už jen stačí, abyste úplně dole zaškrtli políčko u funkce Povolit Handoff mezi Macem a zařízeními přes iCloud.

Aktivace Handoff na Apple Watch

Aktivace Handoff na Apple Watch není taktéž vůbec složitá. Stačí se držet tohoto postupu:

 • Na odemknutých a rozsvícených Apple Watch stiskněte digitální korunku.
 • Ocitnete se v menu s aplikacemi, kde najděte a otevřete aplikaci Nastavení.
 • Jakmile tak učiníte, tak v menu aplikace Nastavení rozklikněte kolonku Obecné.
 • Zde poté sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na záložku Handoff, kterou rozklikněte.
 • Nakonec už jen stačí, abyste funkci Handoff pomocí přepínače aktivovali.
.